Управління митними ризиками підприємств (ID:441490)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП.5
РОЗДІЛ 1. МЕТОДОЛОГІЯ МИТНИХ РИЗИКІВ.8
1.1. Поняття та сутність митних ризиків.8
1.2. Класифікація митних ризиків та їх взаємодія з іншими ризиками.13
1.3. Зарубіжна практика управління митними ризиками.25
РОЗДІЛ 2. МЕТОДОЛОГІЯ УПРАВЛІННЯ МИТНИМИ РИЗИКАМИ.35
2.1. Аналіз діяльності та організаційно-економічна характеристика ТОВ «ЮНІВЕСТ МЕДІА».35
2.2. Організація обліку витрат на ТОВ «ЮНІВЕСТ МЕДІА».49
2.3. Поняття та сутність управління митними ризиками.54
2.4. Функціональний та рольовий підходи до управління митними ризиками.61
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ ТА НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ МИТНИМИ РИЗИКАМИ.67
3.1. Вдосконалення системи управління митними ризиками на ТОВ «ЮНІВЕСТ МЕДІА».67
3.2. Розвиток співпраці митних підрозділів та підприємств з метою запобігання та зниження митних ризиків.74
3.3. Розвиток системи управління митними ризиками в контексті підвищення ефективності пост-митного аудиту в Україні.85
ВИСНОВКИ.92
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.96
ДОДАТКИ.107
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність магістерської роботи. Розвиток ринкових відносин, що припускає поступовий перехід до саморегульованого суспільства, пов’язаний з придбанням господарюючими суб’єктами більшої свободи і самостійності. Це означає, що відповідальність за прийняті бізнес-рішення цілком покладається на самих підприємців або менеджерів підприємств, а також їх засновників та акціонерів, що означає одночасно ризик небезпеки втрати ресурсів, недоотримання доходів, припинення виробництва або банкрутства. У ринковій економіці ризик є невід’ємним атрибутом будь-яких економічних відносин.
У сучасний період соціально-економічного розвитку України число і різноманітність факторів митного ризику, які ослаблюють умови стабільної роботи підприємства ЗЕД, зростають, тому функція управління митним ризиком набуває все більшу роль в діяльності суб’єктів господарювання, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Однак можна констатувати, що на вітчизняних підприємствах ЗЕД, як правило, відсутній цілісний організований процес управління митними ризиками; знаходять своє застосування лише окремі методи зниження і фінансування можливих збитків по відношенню до найбільш значущих, істотних митних ризиків. Ефективний же результат захисту від митного ризику можна отримати лише при комплексному використанні методів управління митними ризиком і реалізації на практиці методологічно відпрацьованих процедур цілісного, закінченого процесу ризик-менеджменту.
Теоретичною та методологічною основою магістерської роботи стали праці вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів у сфері управління ризиками, міжнародного менеджменту. Для вирішення поставлених завдань в роботі застосовувалися системний підхід до пізнання й моделювання сучасних економічних процесів, методи економіко-математичного аналізу та моделювання. Дослідженню проблематики управління ризиками, в тому числі митним ризикам, присвячені роботи таких зарубіжних та українських учених, як
......................................................
Інші роботи з даної категорії: