Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Особливістю розвитку митної політики будь – якої країни є багатофункціональність та різновекторність, що передбачає вирішення задач щодо забезпечення і підтримки ефективного саівставлення між експортно – імпортними поставками товарів, раціональних меж протекціонізму щодо певних сфер діяльності, розвитку чесної конкуренції й сприяння зовнішньоекономічній діяльності. Саме повинні спрямовуватись практичні заходи із удосконалення митних процедур шляхом їх пришвидшення та спрощення.
Зростання торгових потоків товарів, що переміщуються через митні кордони краї, можливе за умови використання митними адміністраціями спрощених митних процедур і приведення їх до єдиних міжнародних стандартів.
Необхідно зазначити, що питання, пов’язані зі спрощенням та підвищенням ефективності митних процедур, вирішуються через співробітництво в рамках міжнародних організацій. Протягом останнього часу проблема спрощення митних процедур стала важливим чинником політики у галузі розвитку світової торгівлі, зокрема й для нашої держави з огляду на потребу поглиблення інтеграції на зовнішні ринки.
Враховуючи практику розвитку соціально - економічних, управлінських процесів у нашій країні, а також здійснення впливу загальносвітових тенденцій на розвиток українського суспільства, наявність можливості провести порівняння стандартів життя в Євросоюзі та Україні, питання дослідження можливостей спрощення митних процедур визначення походження товару, приведення їх у відповідність до загальноєвропейських стандартів стає дедалі більш актуальним. Практика співробітництва європейських держав, коли на усій території встановлені однакові правила і протоколи, до інфраструктури й операторів висуваються однакові вимоги, надають підстави говорити про те, що в Україні поступово відбуватимуться процеси імплементації європейських правил, приведення у відповідність інструментів митного контролю й оформлення після узагальнення світової практики. Тому, тематика дослідження є актуальною та має науково-практичне значення.
Ступінь дослідження та актуальність теми курсової роботи. Вагомий вклад у дослідження управлінні митних процедур внесли такі вітчизняні науковці, як: Брачук А. О., Бережнюк І. Г., Бережна К.В., Войтов С. Г., Кобушко І.М., Петренко А.А., Поліщук А. Р., Сачук І.С.,Товкун І.М., Шманько Т. Б., Титор В., Шульга М.Г., та інші.
Не зважаючи на проведені суттєві кроки у напрямку удосконалення митної системи та спрощення митних процедур визначення походження товару зокрема, у діяльності митних органів нашої країни присутня ціла низка недоліків та проблем, що потребують нагального вирішення. Тому подальший системний моніторинг митних процедур, що застосовуються в процесі переміщення товарів через митну територію, та пошук шляхів їх удосконалення із використанням позитивного досвіду розвинених країн світу є надзвичайно актуальним сьогодні.
Мета курсової роботи. Метою роботи є дослідження теоретико-організаційного базису митних процедур при переміщенні товарів різними видами транспорту та розробка практичних рекомендацій стосовно напрямів їх удосконалення і спрощення на основі зарубіжної практики.
Відповідно до поставленої мети, необхідно виконати такі завдання:
- визначити економічну сутність митних процедур та країни походження товару;
- охарактеризувати види митних процедур, що застосовуються під час визначення походження товару;
- провести аналіз здійснення митного контролю в Україні;
- здійснити оцінку ефективності проведення митними органами митних процедур стосовно визначення походження товару;
- вивчити зарубіжний досвід використання товарної номенклатури як елемента митно-тарифного регулювання та можливості його впровадження в Україні;
- висвітлити проблемні аспекти управління митними процедурами визначення походження товару та шляхи їх вирішення.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження виступає система управління митними процедурами під час переміщення товарів транспортними засобами через митну територію.
Предметом дослідження є управління митними процедурами визначення походження товару.
Інформаційну базу курсового дослідження становлять роботи вітчизняних і зарубіжних науковців і практиків стосовно управління митними процедурами визначення походження товару; Конституція України, Кримінальний кодекс України, Митний кодекс України, законодавчі акти України та нормативні документи з питань митної справи; статистичні дані Державної митної служби України, Міністерства фінансів України, дані мережі інтернет тощо.