Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Гуманітарна допомога є невід'ємною складовою глобального гуманітарного виміру, забезпечуючи допомогу потерпілим від конфліктів, природних катастроф, бідності та інших складних ситуацій. Україна, як країна, що постійно знаходиться під загрозою конфліктів та надзвичайних ситуацій, має значну потребу у гуманітарній допомозі.
Тривалий час Україна протистоїть збройній повномасштабній агресії з боку російської федерації. Протягом всього періоду дії воєнного стану громадяни країн усього світу, уряди, благодійні організації, підприємства різного масштабу спрямовують свої зусилля на допомогу біженцям, громадянам нашої держави та Збройним силам України. Однак у процесі ввезення гуманітарної допомоги на митну територію України виникає багато процедурних питань, особливо якщо мова йде про товари військового призначення та/або подвійного використання.
Регулювання переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон стає складним завданням через велику кількість нормативно-правових актів та процедур. Тому актуальністю даного дослідження є необхідність вдосконалення регулювання переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон України з метою забезпечення швидкого та ефективного доступу до необхідних ресурсів для потерпілих.
Стан і ступінь розробки проблеми в спеціальній літературі. Дослідженням питань митного оформлення гуманітарних вантажів від національних та іноземних донорів свого часу займались Антонович М. М., Буздуган Я. М., Білак А. А., Васковець О.Е, Деркач Е.М., Коваль Н. О., Макарова О. О., Мединська Г. А., Сорока Є.Є., Хігні Д та інші.
Дослідження проблематики переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон України науковці та практики обмежували лише розглядом окремих митних формальностей, пов'язаних, в основному, з митним оформленням гуманітарної допомоги. Тому проблема переміщення цієї категорії товару через митний кордон держави є надзвичайно актуальною, особливо в умовах військового стану і зобов'язує детально зупинитися на її аналізі та визначенні специфіки переміщення такої допомоги.
Мета і завдання дослідження. Метою кваліфікаційної роботи є дослідження процесів регулювання переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон України.
Головними завданнями кваліфікаційної роботи є:
- визначити поняття, цілі та принципи надання гуманітарної допомоги;
- дослідити організаційно - правове забезпечення надання гуманітарної допомоги та її переміщення через митний кордон України;
- проаналізувати митний контроль гуманітарної допомоги, яка переміщується через митний кордон України;
- оцінити митне оформлення товарів, визнаних гуманітарною допомогою;
- з’ясувати особливості застосування механізму нетарифного регулювання при переміщенні гуманітарної допомоги через митний кордон України;
- вивчити міжнародний досвід регулювання перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон;
- висвітлити основні напрями удосконалення законодавчої та правозастосовної практики у сфері надання та переміщення гуманітарної допомоги.
Об‘єкт дослідження. Об'єктом дослідження є процес переміщення через митний кордон гуманітарної допомоги.
База дослідження. Базою дослідження є Державна митна служба України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є регулювання перевезення гуманітарної допомоги, зокрема міжнародні нормативні акти, національне законодавство, проблеми, пов'язані з перевезенням.
Методи дослідження. У кваліфікаційні роботі використано наступні загальнонаукові і спеціальні методи наукових досліджень: аналізу та синтезу, логічного узагальнення, морфологічний метод (дослідження теоретичних аспектів регулювання перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон України); графічний і табличний методи, а також методи стратегічного конкурентного аналізу, (аналіз практичних аспектів регулювання перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон України); метод аналізу та синтезу (при визначенні напрямів удосконалення регулювання перевезення гуманітарної допомоги через митний кордон України).
Інформаційна база дослідження. У процесі дослідження буде використана широка інформаційна база, яка включатиме наукові статті, монографії, законодавчі акти, документи міжнародних організацій, звіти гуманітарних організацій, статистичні дані та інші джерела, пов'язані з регулюванням переміщення гуманітарної допомоги через митний кордон України.
Науково-практична значимість одержаних результатів. Рекомендації та пропозиції, що будуть сформульовані на основі отриманих даних та аналізу, сприятимуть вдосконаленню процедур та механізмів контролю, а також покращенню співпраці між гуманітарними організаціями та митними службами. Це сприятиме забезпеченню швидкого та безперебійного доступу до гуманітарної допомоги для потерпілих та покращенню реагування щодо надзвичайних ситуацій.
Структура кваліфікаційної роботи. Кваліфікаційна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел і додатків. Робота містить 4 таблиці, 17 рисунків, 3 додатків. Список використаних джерел містить 44 найменування.