Розвиток міжнародного ринку інтелектуальних послуг (на прикладі комп’ютерних програм) (ID:1136155)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ ……………………………………………………………………………. 3
Розділ 1. Дослідження міжнародного ринку інтелектуальних послуг
на прикладі комп’ютерних програм
1.1. Історія формування ринку програмної продукції ……………….. 5
1.2. Міжнародний досвід охорони комп'ютерних програм і
перспективи становлення національного законодавства України ….. 7
Розділ 2. Аналіз міжнародного ринку інтелектуальних послуг у сфері
комп'ютерного програмного забезпечення
2.1. Огляд організацій-розробників програмного забезпечення ……. 17
2.2. Основні ринкові вимоги до програмного забезпечення ………... 20
Розділ 3. Проблеми охорони програмного забезпечення в контексті
європейської інтеграції України ……………………………………… 23
Висновки ……………………………………………………………………….. 34
Список використаних джерел ………………………………………………….35
Зразок роботи
ВСТУП
В умовах безперервного зросту глобальної конкуренції на ринках послуг і товарів, стійкість і масштаб інноваційних процесів у всіх секторах господарювання стають важливими факторами забезпечення конкурентоспроможності економіки будь-котрої держави, через те що лише на основі інновацій дозволено забезпечити стійке економічне збільшення, підняти рівень життя населення, технологічну та економічну безпеку, гарантувати оборонну. Сьогодні немає альтернативи інноваційному курсу розвитку, якщо наша держава претендує на звання економічно розвинутої країни.
Підніжжям добробуту в епоху «інтелектуальної економіки» стають не природні ресурси, а творчі успіхи людей: результати інтелектуальної роботи і засновані на ній інновацій. Отож, головною рушійною міццю економічного та соціального розвитку світу та нашої держави стає саме розумовий потенціал нації. Тому реформування та економічний підйом вітчизняного виробництва зобов'язані спиратися на глибоко продуманій, хорошій економічній політиці у сфері вживання інтелектуального потенціалу національної економіки, напрямку на створення потрібних умов для незмінного примноження й розросту інтелектуальної власності як найбільшої та найпрогресивнішої форми економічних взаємин у ринкових умовах.
За визначенням Ф. Котлера, «послуги - це об'єкти продажу у вигляді дій, вигод або задоволень» [6]. Під послугою розуміється діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага, що здійснюється за індивідуальним замовленням споживача для задоволення його особистих потреб. Сфера послуг - частина економіки, яка включає всі види комерційних послуг. Саме сфера послуг складає, в економічно розвинутих країнах, основну частину економіки (більше 50%). Сферу послуг часто відносять до постіндустріального економічного устрою. Науково-технічний прогрес, розвиток інформаційних технологій сприяють розвитку сфери послуг. Дослідженню ринків послуг та їх особливостей присвячено праці таких вітчизняних вчених: В. Базидевича [2], Б. Данилишина [4], Л. Новикова [3], Н. Поспелової [7] та інших. Більшу частину їх досліджень присвячено теоретичним і методологічним питанням, в той час як проблемам функціонування ринку інтелектуальних послуг не приділяється достатньої уваги, що і обумовлює актуальність обраної теми дослідження.
Все це і зумовило вібір теми мого курсового дослідження: «Розвиток міжнародного ринку інтелектуальних послуг (на прикладі комп’ютерних програм)».
Обєктом мого курсового дослідження виступає міжнародний ринок послуг.
Предметом роботи є розвиток комп’ютерних програм на міжнародному ринку послуг.
Мета роботи: дослідити міжнародний досвід використання комп’ютерних програм на ринку послуг.
Виходячи з мети мого курсового дослідження переді мною постають наступні завдання:
1. Дослідити історичні витоки формування ринку програмної продукції;
2. Проаналізувати Український та міжнародний ринки програмної продукції.
3. Виявити основні проблеми охорони програмного забезпечення.
Інші роботи з даної категорії: