Стратегія економічного розвитку Південної Кореї (ID:217432)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ СТРАТЕГІЙ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ
1.1. Економічний розвиток країни: поняття та напрям
1.2. Поняття та характеристика стратегій економічного розвитку країн
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ
2.1. Ґенеза формування стратегії економічного розвитку Південної Кореї
2.2. Еспортоорієнтована стратегія економічного розвитку Південної Кореї
2.3. Вплив експортоорієнтованої стратегії розвитку на країну
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ СТРАТЕГІЙ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ПІВДЕННОЇ КОРЕЇ
3.1. Основні перепони у реалізації стратегій
3.2. Шляхи покращення впровадження стратегій
ВИСНОВКИ
АНОТАЦІЯ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Південна Корея мала все необхідне для економічного зростання: міжнародну економічну та політичну підтримку, доступ до іноземного капіталу та технологій, невеликий, але згуртований клас підприємців, резерви робочої сили. Після повалення Лі Син Манна перший президент Пак Чон Хі здійснив важливий поворот в економічній політиці. Була розроблена серія п'ятирічних планів. Південна Корея стала однією з ведучих країн світу в металургії, суднобудуванні, а потім у виробництві автомобілів (входить до десятки світових виробників) і електроніки. Опора у здійсненні економічних планів була на зростаючі південнокорейські корпорації. 500 таких корпорацій, акції яких в 90-і рр.. котируються на фондовій біржі, складають стрижень південнокорейської економіки. Дві з цих корпорацій, Самсунг і Хенде, входять нині в список 50 найбільших корпорацій світу. Я вважаю цю тему актуальною, особливо на сьогоднішній день, коли наша країна стоїть на перехресті двох доріг: яку з них вибрати – соціально-орієнтовану, яка притаманна Західній Європі або ж Східноазіатську? На мій погляд саме зараз необхідно розглядати всі оптимальні варіанти щоб уникнути всіляких кризових ситуацій. Так як Південна Корея всього лише три десятиліття назад знаходилася в тяжкому становищі: високий рівень інфляції та безробіття.
Об’єктом дослідження є національні моделі розвитку економік світу.
Предметом національна модель розвитку Південної Кореї
Оскільки Південна Корея має чітко виражений шлях економічного розвитку, то Україна може використати її досвід як приклад.
Мета й завдання дослідження. Мета курсової роботи – визначити шлях економічного розвитку на основі історичного досвіду та сучасної політичної ситуації, виявити помилки, які існували в той період та шляхи їх подолання.
Завданням моєї роботи є розкрити основні фактори, які вплинули на розвиток економіки в Південній Кореї; визначити завдання, які перед собою ставив уряд; встановити сучасне положення Південної Кореї на міжнародній арені.
При дослідженні даної теми у курсовій роботі використовувались монографії, наукові видання, посібники та підручники. А також усі інформаційні ресурси, які містять статистичні дані з порушеної теми.
Структура й обсяги курсової роботи. Робота складається із вступу, трьох розділів і висновків. Її текст викладено на 41 сторінках, список літератури із 23 найменування.
Інші роботи з даної категорії: