Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Однією із ключових форм прояву інтеграційних процесів є формування міжнародної системи регулювання світового господарства. На сучасному етапі створення глобальних механізмів відтворення формується єдина система економічно – правового простору, здійснюється уніфікація промислової, митної, валютної, соціально - екологічної політики розвинених держав, здійснюється стандартизація способу життя, системи потреб в масштабах усього світу.
Особливості сучасного розвитку світового господарства, місце в ньому держав з високим рівнем економічного розвитку і держав які розвиваються, концептуальне забезпечення їх включення в міжнародні зв’язки нині залишаються одними із найменш розробленими в світовій економіці. Відсутність єдиної, виваженої теорії розвитку світового господарства із врахуванням тенденцій його розвитку суттєво здійснює вплив на ефективність міжнародних зв’язків, обумовлює нестабільність і невизначеність розвитку даної сфери в світових процесах.
Загальновідомо, що світове господарство, котре характеризується взаємопроникненням та взаємозв’язком національних економік, які підсилюються, прямує до створення єдиної світової спільноти на базі розвитку та врегулювання суперечностей, котрі потрібно дослідити для своєчасного реагування на глобальні виклики та забезпечення максимальної ефективності міжнародної діяльності кожної країни. Отже, актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю теоретико – практичного аналізу тенденцій розвитку світового господарства.
Інформаційна основа роботи. Сутність розвитку світового господарства досліджувалось в працях вчених економістів, таких, як: Барсука Ю.В., Білозубенка В.С., Боярчука А. І., 1 Вдовічена А. А., Внучка С. М., Голікова А.П., Дзигаленка І.С., Єрмоленка О. О. ,Єршової О.В., Мальського М. 3., та інших. В їхніх працях з’ясовуються сутність, закономірності та рушійні сили розвитку світового господарства, характер участі в ньому як розвинених країн, так і країн, що розвиваються.
Мета та завдання курсової роботи. Мета роботи полягає в дослідженні теоретико – практичних аспектів стосовно розвитку світового господарства та визначення основних проблем та напрямків їх вирішення.
Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
- визначити сутність світового господарства;
- охарактеризувати структуру світового господарства;
- визначити особливості пропорціонального розвитку світового господарства;
- проаналізувати динаміку розвитку світового господарства;
- спрогнозувати розвиток світового господарства;
- визначити місце України в світовому господарстві;
- висвітлити проблеми розвитку світового господарства;
- охарактеризувати перспективи розвитку світового господарства.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є становлення світового господарства.