Зразок роботи
У сучасних умовах світового економічного розвитку лізинг стає одним із макроекономічних чинників глибоких позитивних зрушень у національних господарствах. Активне застосування цього фінансового інструменту дає змогу вирішити найважливіші економічні проблеми, що пов’язані з модернізацією основних виробничих фондів, стабільним розвитком галузей і регіонів, розширенням внутрішнього виробничого ринку та збільшенням збуту. Світовий ринок лізингових послуг за останні п’ять років показав непогані темпи зростання. У деяких розвинутих країнах світу частка лізингу в інвестиціях досягає 40%, він стає одним із важливих джерел фінансування в економіках. Конкуренція на ринку лізингових послуг загострюється через появу нових гравців. Виникає необхідність детального дослідження світового ринку лізингу, його стану, структури, динаміки. Це дасть можливість визначити місце в ньому нашої країни та розкрити особливості розвитку вітчизняного ринку.
Актуальність розвитку лізингу в Україні зумовлена високим ступенем зносу основних фондів, що негативно впливає на показники економічного зростання. Лізинг за своєю сутністю є синтезом відомих форм фінансування капіталовкладень, альтернативним механізмом оновлення основних фондів суб’єктів господарювання, використання якого, як показує зарубіжний досвід, сприяє процесу модернізації економіки та підвищення її технологічного рівня. Тому важливого значення набуває дослідження процесу становлення лізингових відносин в Україні з виділенням основних етапів, характеристикою проблем, що його стримують, та окресленням майбутніх тенденції розвитку вітчизняного ринку лізингу.
Дослідженню проблем розвитку фінансового лізингу в Україні присвячені численні праці багатьох вітчизняних та зарубіжних учених. Найвідомішими є дослідження Н. Ярошевича, О. Бєлікова, А. Косенкова, Н. Ментуха, І. Садової, Л. Данілової, М. Бутової , Н. Рязанової, С. Румянцевої, Ю. Салонена, П. Крімма та ін. З числа зарубіжних фахівців, які розглядали вказані питання необхідно назвати Адамса Дж.Н., Газмана В.Д., Гехта Л.І., Головніну Л.А., Кабатову О.В., Карпа М.В., Лещенко М.І., Прилуцького Л.Н., Сміта Дж. В., Уолтерса Дж., Чекмарьову Е.Н, Шабаліна Е.М., Шпіттлера Х.Й.