Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Категоріально-понятійний апарат санкцій сьогодні привертає увагу багатьох науковців і політиків. Це пов’язано з тим, що застосування санкцій має взаємозв’язок із засобами відповідальності, покарання та правового впливу на поведінку великих груп осіб. Місце санкцій у політичному процесі істотно змінювалося протягом історії. Відомо, наприклад, що норми постанов Радянського Союзу 1917-1921 рр. зазвичай не мали чітко визначених санкцій, а містили лише загальні посилання на відповідальність перед революційним судом. Багато в чому це пояснювалося тим, що революційна доцільність, зумовлена соціалістичною правосвідомістю й відігравала помітну роль в умовах гострої класової боротьби.
Доцільність наукової розробки даної проблеми пов’язана з особливим значенням, яке має для держави та суспільства проблема функціонування механізму охорони суб’єктних прав. Дієвим засобом є правові санкції, які на етапі сучасних демократичних перетворень передбачають визнання людини найвищою соціальною цінністю та, через закріплення верховенства права в Конституції України, втрачають суто каральний характер. У зв’язку з цим питання теоретичного осмислення та законодавчого відображення функцій, ролі та значення санкцій у праві потребують нових наукових досліджень.
Стан наукової розробки проблеми. Розвиток міжнародного режиму санкцій визначається тим, що в науковій літературі недостатньо розроблено категоріально-понятійний апарат економічних санкцій, зокрема у працях таких відомих у радянські часи юристів, як Б.Т.Базилєв, С.Н.Братусь, Г.Н.Вєтрова, В.М. Горшенєв, О. Ф. Іоффе, М. І. Козюбра, С. Н. Кожевников, В. М. Кудрявцев, П. А. Недбайло, В. В. Лазарєв, О. Є. Лейст, М. С. Малеїн, М. І. Матузов, І. Ребане, І. С. Самошенко, М. С. Строгович, В. А. Тархов, М. А. Ф. Черданцев. Фарукшин та ін.
В очах науковців постали проблеми, пов’язані з негативним аспектом правових санкцій в контексті переконання, державного примусу, юридичної відповідальності та порушення права в цілому. Це означає, що санкції були визначені як механізм захисту, де загроза несприятливих наслідків вважається стримуючим фактором. Особливо в галузевих наукових дослідженнях поняття санкції зазвичай ототожнюють з поняттям юридичної відповідальності (М. С. Строгович, В. А. Тархов та ін.).
Метою роботи є оцінка ефективності міжнародних економічних санкцій як інструменту політичного впливу в сучасних міждержавних відносинах.