Особливості функціонування ринку земельних ресурсів України (ID:285268)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1.СУТЬ, СТРУКТУРА ТА ФУНКЦІЇ РИНКУ ЗЕМЛІ 5
1.1. СПЕЦИФІКА ЗЕМЛІ ЯК ТОВАРУ 5
1.2. ОСНОВНІ ТИПИ РИНКУ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ 6
1.3. СУТНІСТЬ РИНКУ ЗЕМЛІ В РАКУРСІ ЙОГО ФУНКЦІЙ 7
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ В УКРАЇНІ 9
2.1. ПЕРЕДУМОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ 9
2.2. ІНСТИТУЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РИНКУ ЗЕМЛІ ТА РОЗВИТОК ЙОГО ІНФРАСТРУКТУРИ
2.3. ЗЕМЕЛЬНА РЕНТА ТА ЦІНА ЗЕМЛІ
ВИСНОВКИ
СПИСРК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
ВСТУП
П. Семюелсон, А. Нордгауз і Д. Вільям сприймають ринок як певний механізм, в умовах дії якого будують свої відносини продавці й покупці на засадах, що дають можливість врегулювати ціну та кількість товарів, задовольняючи учасників. «Ринок - це механізм, через який покупці і продавці взаємодіють, щоб визначити ціну та кількість товару [1].
Натомість сучасні зарубіжні економісти сутність ринку розглядають як сукупність трансакцій купівлі і продажу та умов, у яких вони здійснюються.
Ринок землі — це набагато ширше поняття, в основу якого покладено юридичне визнання землі капіталом і можливість здійснення фізичними та юридичними особами загальновизнаних у світі земельних операцій. Відповідно до сказаного, ринок землі можна визначити як сукупність юридично-правових і економічних відносин, що виникають між суб’єктами такого ринку в процесі обігу земельних ділянок: їх оренди, обміну, купівлі-продажу, застави, дарування і спадкування.
Найважливішою умовою становлення повноцінного ринку земельних ресурсів є утвердження приватної власності на землю, яке дає право володіти, користуватися і розпоряджатися нею. Водночас мають бути створені умови для практичної реалізації цього права. Скажімо, власник земельної ділянки повинен мати можливість вільно, в межах чинного законодавства, використовувати право розпорядження землею шляхом її продажу, дарування, міни, передачі в заставу, спадщину та оренду. Має також бути економічна мотивація виходу на земельний ринок продавців земельних ділянок і їх покупців. При цьому, покупці повинні мати відповідну платоспроможність і можливість отримувати прийнятний для них дохід від підприємницької діяльності в сфері сільськогосподарського виробництва. В свою чергу це вимагає створення сприятливого економічного середовища та інфраструктури ринку земельних ресурсів.
Після проголошення незалежності України в нашій країні так і не відбулося переходу до моделі ринкової економіки і земля не стала повноцінним товаром, що може продаватися та купуватися.
Інші роботи з даної категорії: