Формування естетичних цінностей засобами лялькового театру в початковій школі (ID:1065299)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ЛЯЛЬКОВОГО ТЕАТРУ
1.1. Сутність поняття «естетичні цінності»
1.2. Зміст, шляхи і форми виховання естетичних цінностей у початковій школі
1.3. Характеристика і структура засобів лялькового театру в змісті навчання початкової школи
Висновок до першого розділу
РОЗДІЛ ІІ. МЕТОДИКИ ВИХОВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ В УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗАСОБАМИ ЛЯЛЬКОВОГО ТЕАТРУ
2.1. Педагогічні умови естетичного розвитку молодших школярів засобами лялькового театру
2.2. Методика реалізації педагогічних умов естетичного розвитку учнів початкової школи засобами лялькового театру
2.3. Аналіз результатів експериментального дослідження
Висновок до другого розділу
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Зразок роботи
У роботі з’ясовано сутність естетичних цінностей, охарактеризовано основні ознаки, шляхи і форми виховання естетичних цінностей; розкрито завдання і значення засобів лялькового театру в змісті навчання початкової школи; окреслено методику виховання естетичних цінностей у молодших школярів; підготовлено систему вправ і завдань для покращення сформованості естетичного розвитку учнів початкової школи засобами лялькового театру.
Проведено експерементальну перевірку реалізації методики виховання естетичного розвитку учнів у початковій школі, аргументовано ефективність запропонованого підходу.
Ключові слова: естетичні цінності, мистецтво, ляльковий театр, початкова школа.
Театральне мистецтво сьогодні як інтеграційне явище – це втілення синтезу різних мистецтв: художнього слова (літератури), музики та образотворчого мистецтва. Однак у даний час функції мистецтва як «вихователя» не реалізовуються. Однією з причин цього є формалізація у викладанні дисциплін естетичного циклу в загальноосвітній школі, що призводить до відчуження школярів від мистецтва. Тому ми пропонуємо активну форму виховання естетичних цінностей – організацію шкільного лялькового театру, як одного із найважливіших засобів образно-художнього розвитку дитини; звернення до віку молодшого школяра як найбільш сприятливому періоду для такого розвитку; використання лялькового театру як засобу емоційного впливу.
Синтетична природа лялькового театру дає дитині уявлення про особливості художнього відображення дійсності в мистецтві. Крім законів театрального мистецтва, образно-художній лад лялькового спектаклю вводить дітей у світ літератури, живопису та музики. Мистецтво лялькового театру є важливим прийомом естетичного виховання та розвитку, пізнавальною та виховною силою, що впливає на емоції, інтелект, моральну самосвідомість молодшого школяра.
Актуальність дослідження обумовлена високим пізнавальним і виховним потенціалом лялькового театру з одного боку, і недостатньою увагою до предметів естетичного циклу в загальноосвітніх школах, до можливостей позакласної роботи, з іншого боку.
Складність реалізації естетичного виховання школярів у наш час обумовлена наступними причинами:
- падінням інтересу до класичного мистецтва і відсутністю високохудожньої атмосфери в повсякденному житті дітей;
- ляльковий театр у сучасних дітей не пов’язується із виникненням естетичної емпатії і не викликає співпереживання до почуттів героїв театру, художніх творів, тобто уявних персонажів – не відбувається процес ідентифікації;
- високими професійними вимогами, що пред’являються вчителю початкових класів, який повинен поєднувати в собі якості вихователя, режисера і актора.
Інші роботи з даної категорії: