Особливості оподаткування податком на додану вартість в Україні (ID:1131231)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ 5
1.1. Теоретичні основи обліку розрахунків з податку на додану вартість 5
1.2. Законодавчо-нормативна база обліку розрахунків з податку на додану вартість 8
РОЗДІЛ 2. ОБЛІК РОЗРАХУНКІВ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ НА ДП ДГ ІМ. ДЕКАБРИСТІВ 18
2.1. Комплексна діагностика фінансового стану та результатів діяльності підприємства 18
2.2. Оподаткування податку на додану вартість на ДП ДГ ім. Декабристів 23
РОЗДІЛ 3. КОМПЛЕКС РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ВДОСКОНАЛЕННЯ РОЗРАХУНКІВ З ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ НА ПІДПРИЄМСТВІ 40
ВИСНОВКИ 45
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 48
ДОДАТКИ 52
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Навколо теорії оподаткування точаться дискусії щодо ефективності податків на доходи й споживання на етапі становлення адекватної податкової системи. У структурі податкових систем розвинутих країн питома вага податків на споживання протягом тривалого періоду постійно зменшувалася з відповідним розширенням податкової бази для прибуткового податку з громадян. Але країнам, що розвиваються, притаманна протилежна тенденція: за низького рівня матеріальної забезпеченості населення неможливо за допомогою податків на доходи формувати необхідні фінансові ресурси.
Бюджет України потребує стабільних надходжень, обсяг яких має відповідати потребам сучасного етапу становлення державності, проведення ґрунтовної соціально-економічної та зовнішньої політики, реформування держави, виконання обов'язків, покладених на державу Конституцією України. Нині в умовах перехідного періоду з огляду на низький рівень доходів переважної більшості громадян, а також значну частку отримуваних деякою категорією населення доходів із тіньового сектору економіки, які не підлягають прямому оподаткуванню, виникає беззаперечна необхідність використання податків на споживання. Значне та вагоме місце серед податків на споживання посідає податок на додану вартість – найвища форма генезису універсальних акцизів. Він є важливою складовою податкових систем 57 країн світу (в тому числі 17 європейських), основним каналом надходження доходів до бюджету.
Зазначимо, що позитивна роль податку на додану вартість полягає у його фіскальній функції, тобто мобілізації величезних фінансових ресурсів до державного бюджету України.
Головною хибою ПДВ є його безпосередній вплив на загальний рівень цін і регресивний характер особливо щодо малозабезпечених верств населення. Та, враховуючи соціально-економічний стан України, вади податку нівелюються його позитивним значенням.
Аналізуючи функціонування ПДВ у країні, важко не помітити тих дискусійних, проблемних моментів, що супроводжують його адміністрування.
Мета роботи – систематизувати, узагальнити, розширити і закріпити теоретичну підготовку, поглибити і узагальнити економічні знання і підготувати рекомендації щодо вдосконалення організації оподаткування.
Для досягнення поставленої мети поставлені наступні завдання:
дати загальну характеристику теоретичних основ обліку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість;
проаналізувати законодавчі акти та вимоги до організації обліку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість;
дати оцінку стану організації бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість на Державному Підприємстві Дослідному Господарстві ім. Декабристів.
запропонувати шляхи вдосконалення організації обліку розрахунків з бюджетом по податку на додану вартість.
Об'єкт дослідження є ПДВ в податковій системі та його розвиток в Україні.
Предметом дослідження є вивчення даних бухгалтерського обліку підприємства, що характеризують порядок відображення розрахунків за податком на додану вартість Державного Підприємства Дослідного Господарства ім. Декабристів Миргородського району Полтавської області.
Під час написання роботи широко використовувалися методи аналізу та синтезу та метод порівняння. Основними джерелами інформації для освітлення даної теми є праці відомих економістів, законодавчо – нормативні документи відомств та міністерств України та річна звітність підприємства.
Інші роботи з даної категорії: