Сутність ренти, її види і проблема земельного податку (ID:148459)
Автор більше не продає цю роботу
?
Основні причини, чому роботи знімають з продажу:
- Автор роботи самостійно зняв її з продажу
- Автор роботи видалив свій аккаунт - і всі його роботи деактивувалися
- На роботу надійшли скарги від клієнтів - і ми її деактивували
Шукати схожі готові роботиЗміст
План курсової роботи:
ВСТУП
РОЗДІЛ I Теоретичні основи дослідження поняття рента
1.1. Сутність поняття «рента» та її види
1.2. Джерело та механізм утворення земельної ренти
РОЗДІЛ II Особливості земельного податку
2.1. Особливості розрахунку та сплати земельного податку
2.2. Проблеми земельного податку і можливі шляхи розв’язання
РОЗРАХУНКОВА ЧАСТИНА
ВИСНОВКИ
ДОДАТКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. На сьогоденні питання раціонального використання природних ресурсів в Україні є одним із найактуальніших і виходить далеко за галузеві рамки і тісно пов’язане з платежами з рентними платежами.
Наразі можна зазначити, що починаючи з 2000 років уряд України фактично втратив контроль над системою рентних платежів. Вони формувалися спонтанно, без будь-якого економічного обґрунтування, під впливом певних домінуючих політичних та бізнесових груп.
Принцип платності в екологічній сфері України найбільш повно дістав своє вираження у відносинах спеціального використання природних ресурсів. В умовах затвердження ринкової економіки в Україні рентна плата відіграє велику роль у наповненні бюджетних ресурсів, які потім використовуються для стимулювання раціонального використання і охорони цих об’єктів.
Рентне регулювання для природно - ресурсної сфери є питанням майже перманентним. Проте періодично воно актуалізується з тих чи інших причин.
Доцільно звернутися до нього і сьогодні – надто часто політики, урядовці і громадські діячі говорять про невідповідну віддачу високоприбуткової гірничо - добувної промисловості, про неадекватну рентну плату за користування надрами.
При цьому ренту ототожнюють переважно з платою за користування надрами, що регулюється Податковим кодексом України, але це тільки частина питання. Рентне регулювання означає, насамперед, контроль і вилучення надприбутку, а плата за користування надрами є категорією податку на виробництво.
Земельна рент є регулюючим фактором земельних відносин. Вона є економічною формою реалізації права власності на землю через орендну плату, відіграє важливу роль при ціноутворенні, приймає участь у формуванні ціни на землю
Земельна рента є найбільш давньою, вона виникла коли землеробські та скотарські племена, які використовували кращі за родючістю землі та пасовища, отримували додатковий продукт у натуральній формі, частково обмінювалися надлишками своїх продуктів. У феодальному суспільстві це була основна і всезагальна категорія, що визначала сутність і форми відносин між землевласниками та залежними селянами.
Предметом дослідження є сутність ренти, її види і проблема земельного податку.
Об’єктом дослідження є економічні відносини, які виникають між державою та платниками в процесі земельного податку.
Метою курсової роботи є поглиблення теоретичних знань з курсу «Мікроекономіка», а саме вивчення дослідження теоретичних основ щодо системи рентної плати в Україні та розробка практичних рекомендацій щодо шляхів вдосконалення земельного податку в Україні.
Відповідно до сформульованої мети були поставлені та розв’язані наступні завдання:
- визначити сутність поняття «рента» та її види;
- охарактеризувати джерело та механізм утворення земельної ренти;
- дослідити особливості розрахунку та сплати земельного податку;
- висвітлити проблеми земельного податку і можливі шляхи розв’язання.
Методи дослідження. Теоретичними та методологічними засадами дослідження є наукові праці вітчизняних і закордонних вчених в галузі мікроекономіки. У курсовій роботі застосовано наступні методи: описовий та порівняльний аналіз, синтез, наукова абстракція, економічне моделювання.
Інші роботи з даної категорії: