Зміст
Вступ
1. Сутність і методологія податкового контролю в сфері оподаткування доходів громадян від підприємницької діяльності
2. Проблеми податкового контролю та шляхи їх вирішення
Висновок
Список використаної літератури
Отже, податковий контроль в сфері оподаткування доходів громадян від підприємницької діяльності вулючає такі питання:
1. Контроль за утриманням податків у джерела доходів.
2. Контроль у сфері оподаткування доходів громадян від підприємницької діяльності.
3. Особливості контрольної роботи при оподаткуванні доходів іноземних осіб та осіб без громадянства.
Протягом року працівники податкових інспекцій обстежують доходи від підприємницької діяльності за місцем виконання робіт, виготовлення продукції, надання послуг. Метою перевірки є встановлення правильності ведення обліку доходів і витрат, а також відповідності даних, відображених у книзі, фактичним обсягам виготовленої та реалізованої продукції, виручці від її реалізації. На основі книги обліку складається декларація про отримані доходи. У разі виявлення розбіжностей коригуються валовий дохід і сума прибуткового податку.
Методика обстеження доходів має свої особливості залежно від виду підприємницької діяльності та способу реалізації продукції.
За результатами перевірки складається акт за встановленою формою.
Результати контрольної роботи податкових органів свідчать про постійне зростання порушень податкового законодавства, з яких більше 36% припадає на ухилення від оподаткування. Тому, враховуючи досвід податкової практики щодо перешкоджання навмисному ухиленню від оподаткування та недопущення подальшого поглиблення кризи економіки, пропонується наступне:
1. Проводити організаційно-методичну роботу із платниками податків для підвищення податкової культури в суспільстві.
2. Створити інформаційну базу громадян України, які всіляко ухиляються від сплати податків, щоб використати цю інформацію реєструючими органами у разі вирішення питання про створення такими фізичними особами нових суб'єктів підприємницької діяльності.
3. В діючому законодавстві передбачити обов'язковий порядок передачі установами НБУ Державній податковій адміністрації даних про кредитування приватних підприємців з обов'язковою перевіркою дотримання податкового законодавства щодо використання кредитних коштів.
4. У разі повернення платниками донарахованих сум податків і виконання фінансових санкцій за актами перевірок не порушувати справ за виявленими порушеннями податкового законодавства, якщо шкода, заподіяна державі, відшкодована у повному обсязі.
5. Доцільно впровадити персональну матеріальну відповідальність приватних підприємців у разі укладення контрактів з неіснуючими юридичними особами.
6. Для підприємців, які знято з Держреєстру, але про які в результаті оперативних заходів стало відомо, що вони приховують доходи від оподаткування за час фінансово-господарської діяльності, необхідно відпрацювати механізм перевірок, а також механізм вилучення до бюджету донарахованих за цими перевірками сум.
7. Прискорити підготовку податкового кодексу України, де повинно бути чітко викладено зміст податкового законодавства, усунено протиріччя між податковими законами, спрощено механізм вилучення податкових сум.