Місцеві податкові платежі у системі оподаткування України в умовах децентралізації (ID:412974)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ МІСЦЕВОГО
ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ
1.1. Характеристика місцевих податкових платежів та їх класифікація
1.2. Інституційно-правові основи формування місцевих бюджетів в контексті фінансової децентралізації
РОЗДІЛ 2. РОЛЬ МІСЦЕВИХ ПОДАТКОВИХ ПЛАТЕЖІВ У ФОРМУВАННІ БЮДЖЕТІВ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ
2.1. Ефективність реформи фіскальної децентралізації в Україні
2.2. Аналіз формування дохідної частини місцевих бюджетів за рахунок податкових платежів
2.3. Оцінка фінансової незалежності регіонів України в контексті бюджетно-податкових змін
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВОГО ОПОДАТКУВАННЯ У КОНТЕКСТІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В УКРАЇНІ
3.1. Інструменти оптимізації податкових механізмів наповнення місцевих бюджетів в умовах децентралізації
3.2. Світовий досвід організації справляння місцевих податків і зборів та перспективи застосування його в Україні
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ
Звертайтесь. ел.пошта irenka@i.ua
Fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100017248744751
Зразок роботи
ВСТУП
Розвиток системи місцевого самоврядування в Україні в умовах сьогодення є невід’ємною передумовою формування інноваційної конкурентоспроможної національної економіки, здатної реагувати на глобальні загрози та стійкої до різних фінансово-економічних потрясінь як в середині країни, так і зовні. При цьому особливо актуальною проблемою є фінансова спроможність об’єднаних територіальних громад, основою якої мають бути місцеві податкові платежі.
Значний внесок у розробку окремих аспектів формування податкової системи в контексті розвитку місцевого самоврядування зроблено у працях таких вчених, як: В. Андрущенка, В. Базилевича, А. Буряченка, О. Василика, О. Кириленко, О. Ковалюка, В. Кравченка, М. Кульчицького, І. Луніної, В. Лєбєдєва, В. Опаріна, Й. Стігліца, Р. Шиллера та ін. Однак, попри на значну кількість праць та їх значущість для вітчизняної науки і практики, окреслені проблеми все ж залишаються мало дослідженими.
Злободенність і особливе практичне значення цих питань, потреба їх системного дослідження на сучасному етапі розвитку національної економіки обумовили вибір теми дипломної роботи, її мету, структуру, завдання та зміст.
Метою дипломної роботи є обґрунтування теоретико-методичних основ та практичних пропозицій в частині оптимізації справляння місцевих податкових платежів у системі оподаткування України в умовах децентралізації.
Для досягнення цієї мети було поставлено і вирішено ряд завдань:
здійснити характеристику місцевих податкових платежів та їх класифікацію;
обґрунтувати інституційно-правові основи формування місцевих бюджетів в контексті фінансової децентралізації;
оцінити ефективність реформи фіскальної децентралізації в Україні;
провести аналіз формування дохідної частини місцевих бюджетів за рахунок податкових платежів;
здійснити оцінку фінансової незалежності регіонів України в контексті бюджетно-податкових змін;
визначити інструменти оптимізації податкових механізмів наповнення місцевих бюджетів в умовах децентралізації;
проаналізувати світовий досвід організації справляння місцевих податків і зборів та перспективи застосування його в Україні.
Об’єктом дослідження є місцеві податкові платежі у системі оподаткування України.
Предметом дослідження є теоретичні основи, методичні засади та практичні аспекти справляння місцевих податкових платежів у системі оподаткування України в умовах децентралізації.
Методологічною основою дослідження є фундаментальні положення економічної теорії, викладені у працях провідних вітчизняних і зарубіжних учених. У роботі використано сукупність різноманітних методів наукового пізнання. Загальний підхід до вивчення досліджуваної проблематики базується на основі системного аналізу. Історичний метод дослідження вжито при розгляді еволюції місцевого оподаткування в Україні. Для розкриття економічного змісту досліджуваних у роботі понять застосовано методи аналізу і синтезу та метод аналогії. Обгрунтування понятійно-категоріального апарату здійснено на основі методу наукового абстрагування і узагальнення. При виведенні окремих висновків використано методи індукції та дедукції, логічний метод, метод порівняння.
Інформаційну основу дослідження становлять нормативно-правові акти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, статистичні матеріали Державної служби статистики України, Міністерства фінансів України, Державної казначейської служби України. У роботі також використано монографічні та періодичні видання, інформаційні ресурси Інтернет-мережі, власні аналітичні розрахунки.
Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У першому розділі розкрито теоретичні основи організації місцевого оподаткування в Україні. Обгрунтуванню ролі місцевих податкових платежів у формуванні бюджетів в умовах децентралізації в країні присвячений другий розділ роботи. Врешті у третьому розділі обгрунтовано напрями удосконалення системи місцевого оподаткування у контексті децентралізаційних процесів в Україні
РОЗДIЛ 1
ТЕОРЕТИЧНI ОСНОВИ ОРГАНIЗАЦIЇ МIСЦЕВОГО
ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНI
1.1. Характеристика місцевих податкових платежів та їх класифікація
З метою продовження аналiзу у наступних частинах дослiдження необхiдно концептуально охарактеризувати види мiсцевих податкiв i зборiв в Українi, враховуючи усi змiни й доповнення до чинного законодавства станом на 2020 р.
Так, згiдно Податкового кодексу України до мiсцевих податкiв належать податок на майно; єдиний податок
Інші роботи з даної категорії: