Зміст
Завдання 1.
На підприємстві “Дніпро-буд” протягом звітного періоду викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення в атмосферне повітря становили: аміак – 20 т, хлористий водень – 75, сірководень – 7, сполуки марганцю – 1,5 т. Визначити суму екологічного податку, вказати строки подання звітності та сплати податку до бюджету. Всі розрахунки пояснити, посилаючись на чинне законодавство.
Завдання 2.
Підприємство «Галактика», розміщене на відстані 2 км від населеного пункту, під час діяльності у І кв. звітного періоду:
– здійснило викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення: забруднюючі речовини IV класу небезпечності –27,9 т; забруднюючі речовини III класу небезпечності –15,6 т;
– розмістило відходи у спеціально відведених для цього місцях IV класу небезпечності на звалищах, які не забезпечують повного виключення атмосферного повітря, – 52,1 т.
Визначити суму екологічного податку, яку сплатить підприємство. Всі розрахунки пояснити, посилаючись на чинне законодавство.
Завдання 3.
Підприємство “Агромакс” у процесі діяльності протягом останнього звітного кварталу здійснювало скиди забруднюючих речовин в озеро неподалік місця розташування цього підприємства: нітратів (1,2 т), хлоридів (3,5), завислі речовини (9 т). Визначити суму екологічного податку та вказати, які дії має передбачити підприємство, якщо в наступному році підприємство не планує здійснення скидів у водні об’єкти. Всі розрахунки та дії пояснити, посилаючись на чинне законодавство.
Завдання 4.
Підприємство «Металпром», що виготовляє готові металеві вироби, за звітний період розмістило у навколишньому природному середовищі в межах населеного пункту помірно небезпечних відходів – 2,000 т, малонебезпечних відходів – 4,250 т. а також викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за другий звітний квартал складає: оксиди азоту – 0,0520 т; оксид вуглецю – 0,006 т; двоокис вуглецю – 42,00 т. Податкову декларацію підприємство подало 15 серпня та сплатило 30 серпня звітного року суму податкового зобов’язання.
1) Розрахувати екологічний податок;
2) Розрахувати фінансові санкції;
3) Скласти податкову декларацію (форма декларації стаття 250.2 ПКУ), додати реквізити, яких не вистачає.