Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Розбудова національної податкової системи, що приймає активну участь у процесі адаптації до міжнародного простору, відбувається у складний період формування фінансово - економічних відносин та супроводжується цілою низкою кризових явищ фактично у всіх сферах суспільного життя. Через це проблема повного і своєчасного надходження грошових коштів до бюджетів, зменшення існуючої податкової заборгованості є актуальною для забезпечення стабільності податкової системи.
Протягом останніх років в Україні прослідковується позитивна динаміка податкового боргу, навіть враховуючи те, що було розроблено та здійснено значну кількість заходів соціально - економічного, правового , організаційного характеру, а також прийнято низку нормативно - правових актів, які встановлюють повноваження контролюючих органів у сфері управління податковим боргом.
Наявність податкового боргу є загальнодержавною проблемою, так як недонадходження грошових коштів державної карбниці у запланованих обсягах з причини виникнення податкового боргу здійснює вплив на формування, функціонування і стабільність фінансово – економічної і податкової системи держави та на фінансування державних програм соціально-економічного розвитку. Постійне зростання податкового боргу, відсутність чітких дій стосовно його усунення та скорочення формують актуальність дослідження цього питання.
Стан і ступінь розробки проблеми в спеціальній літературі. Питання управління податковим боргом в Україні досліджувалось в роботах таких науковців, як: Бортняка В., Волощука Р. Є., Головача А.В., Головко О. Д., Десятнюка О. М., Долгого О., Лихолата Я. А., Луцика А.М., Онишко С.В. Пронози П. В.,Серебрянського Д.М., Смірнової О.М., Тимченка О. М., Трубіної М.В., Туника Ю.І., та інших. Незважаючи на значний доробок вище згаданих авторів до питання управління податковим боргом в Україні, нині залишається ряд питань, які необхідно дослідити в даному напрямі, зокрема, удосконалення нормативно – правового регулювання управління та стягнення податкового боргу задля його зменшення в Україні.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи полягає у дослідженні і комплексному аналізі теоретико – практичних аспектів управління податковим боргом в Україні та формуванні рекомендацій із питань удосконалення існуючих технологій управління ним.
Головними завданнями дипломної роботи є:
- визначити загальну характеристику податкового боргу: суть та причини його виникнення;
- проаналізувати сучасний стан податкової заборгованості в Україні;
- дослідити взаємодію органів державної податкової служби з платниками податків;
- запропонувати шляхи подолання проблем в управлінні податковим боргом в Україні;
- здійснити оцінку впровадження змін в процес управління податкової заборгованості в Україні;
- обґрунтувати впровадження заходів щодо удосконалення механізму стягнення податкового боргу в Україні;
- визначити вплив запропонованих змін на діяльність стейкхолдерів;
- виявити можливі загрози щодо внесення змін в управлінні податковим боргом.
Об‘єкт дослідження. Об’єктом дослідження є фінансові відносини, котрі виникають між контролюючими органами та суб’єктами господарювання в процесі управління податковим боргом.
База дослідження. Базою дослідження є Державна податкова служба України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження є управління податковим боргом в Україні.
Методи дослідження. Методологічною базою дослідження є загальнонаукові та спеціальні прийоми і методи дослідження: діалектики, аналізу і синтезу, порівняння, узагальнення, що дало змогу уточнити сутність податкового боргу, проаналізувати зарубіжний досвід, здійснити обґрунтування наукових висновків; системний підхід для виявлення проблем управління та стягнення податкового боргу; економіко-статистичний та аналітичний – для встановлення обсягів податкового боргу та його структурних елементів.
Інформаційна база дослідження. Інформаційною базою дослідження є Податковий кодекс України та інші законодавчі і нормативно-правові акти в частині регулювання податкового боргу, офіційні дані Державної податкової служби України, наукові статті монографії, інформація із мережі Internet, а також результати власних досліджень.
Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення даної роботи полягає в тому, що матеріали роботи можуть стати підґрунтям для використання та запровадження нових ефективних механізмів управління податкового боргу.
Апробація роботи. Відповідно до основного результату дослідження опубліковано наукову статтю, яка буде видана в збірнику статтей 2 (магістерського рівня) ННІ фінансів, банківської справи.
Структура дипломної роботи. Дипломна робота складається із вступу, трьох розділів, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел і додатків. Робота містить 8 таблиць, 26 рисунків, 3 додатки. Список використаних джерел містить 50 найменувань.