Вплив релігій (християнство, іслам, синто-буддизм) на сучасне політичне життя держав (ID:386867)
Зміст
ЗМІСТ
Вступ………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Теоретичні засади дослідження релігії як чинника суспільно-політичного розвитку держави……………………………………………….6
1.1. Сутність релігії та її взаємозв’язок з політикою……………………6
1.2. Релігійна диференціація сучасного світу крізь призму державотворення…………………………………………………………..8
Розділ 2. Особливості релігійних течій християнства, ісламу та синто-буддизму в контексті їх впливу на сучасні державотворчі процеси……12
2.1. Католицьке папство як верховна політична влада Ватикану……..12
2.2. Політична діяльність протестантських громад США……………..14
2.3. Роль православ’я у політичній догмі «русского міра» у Росії……16
2.4. Іслам як каталізатор громадянської війни в Ємені………………..17
2.5. Вплив синто-буддизму на специфіку світосприйняття і державне життя Японії………………………………………………………………20
Розділ 3. Проблеми і перспективи впливу релігій (християнства, ісламу, синтоїзму) на розвиток держав………………………………………………23
3.1. Конфліктологічний vs миротворчий потенціал сучасних релігій...23
3.2. Перспективи статусу і ролі християнства, ісламу й синто-буддизму у житті сучасних держав…………………………………………………25
Висновки………………………………………………………………………...27
Список використаних джерел і літератури………………………………...29
Зразок роботи
ВСТУП
Релігія споконвіку мала істотний вплив на суспільну свідомість, мобілізуючи маси, або навпаки сприяючи дезінтеграційним процесам в суспільстві. Норми та приписи християнства, ісламу або синто-буддизму формують світогляд суспільства, в якому вони домінують. Світоглядні та ідеологічні переконання, у свою чергу, обумовлюють політичну сферу держав. Релігійні організації та релігійні лідери можуть слугувати потужним засобом впливу на соціум, тим самим спрямовуючи політичні процеси у потрібне їм русло як всередині країн, так і на міжнародному рівні.
Рівень взаємозв’язку релігії й політичної системи, а також інтенсивність її впливу на політичні процеси та явища можуть різнитися в залежності від історичного періоду, регіону розповсюдження, а також самої сутності релігійних вчень.
Якщо у період створення перших держав, релігія відігравала ключову роль в інтеграції суспільства й формуванні примітивних зводів законів (варто згадати закони Хаммурапі на базі принципу Таліона), то на сучасному етапі, вона, очевидно, набула меншого значення. Це пов’язано, вочевидь, зі збільшенням рівня культури людства, розповсюдженням ідей Просвітництва, а згодом і науково-технічним прогресом, який зумів, на противагу релігіям, більш достовірно пояснити навколишній світ, й обернути його властивості на користь всьому людству.
Беручи до уваги сучасні державні утворення, можна простежити каузальний зв’язок між рівнем економічного розвитку країни, рівнем освіченості населення з одного боку, й інтенсивністю впливу релігії на суспільну й політичну свідомість з іншого боку. Адже чим вище рівень суспільного й матеріального добробуту у суспільстві, тим менший вплив має релігія на світогляд населення. Хоча, існують й винятки.
Інші роботи з даної категорії: