Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. У світі відбуваються мільйони процесів, але всі вони пов’язані таким явищем, як інформація. Щодня людина сприймає та інтерпретує звуки сигналів, ми бачимо, чуємо і відчуваємо інформацію. Згідно з науковими дослідженнями деяких вчених, активність нашого мозку не досягає навіть 14%.
З самого початку ми почали обмінюватися даними, щоб спростити життя та збільшити ймовірність виживання. Але сьогодні, в результаті глобалізації створилося багато непотрібної суспільству інформації, і вже невідомо, що було краще. Нинішній час виглядає надто комп’ютеризованим.
На перший погляд, багато країн мають вільніший доступ до інформації, тисячі можливостей пересуватися по світу, щодня друкуються сотні примірників різноманітних книг, ЗМІ знаходять нові способи захопити аудиторію, а Інтернет поширюється на віддалені села. З іншого боку, як можна бути на 100% впевненим у тому, що ви читаєте, адже кількість нечесних дій суб’єктів, які так чи інакше залучені до процесу інформаційного потоку, зростає? Свідомо, залежно від неконтрольованих обставин, людський фактор значно погіршує загальне враження від процесів комп’ютеризації. Неточність, зловживання даними, цензура, свідома маніпуляція фактами - все це ставить під сумнів всю масу, всю існуючу інформацію.
Незважаючи на те, що людина навчилася передавати інформацію, згодом винайшла мову, тепер вона піддається її впливу, і вже неможливо чітко визначити, хто ким керує. Ми створюємо нову інформацію, збираючи вже отриману, за результатами перетворень раніше отриманих даних. Це життєвий цикл інформації, відповідно до чого практично безглуздо звинувачувати когось у навмисному маніпулюванні текстами та роботами для досягнення власних цілей. Адже мотиви людини могли сформуватися під впливом цілком невинних творів.
Аналіз останніх публікацій. ЗМІ стали важливим джерелом придбання актуальних новин про події у військовій, політичній та інших сферах нашого життя. Специфіка впливу інформації на суспільство досліджувало багато дослідників, особливо В. Березін, С. Гриняєв, Р. Гудін, Г. Назаренко, Г. Пошецов, О. Шпенглер.