Особливості вручення повісток в адміністративному судочинстві (ID:1081123)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУДОВИХ ПОВІСТОК ТА ПОРЯДКУ ЇХ НАДСИЛАННЯ ТА ВРУЧЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ 5
1.1. Поняття, види судових повісток та їх зміст 5
1.2. Порядок надсилання та вручення судових повісток 8
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ТА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОГО ПОРЯДКУ ВРУЧЕННЯ СУДОВИХ ПОВІСТОК 13
2.1. Час вручення судової повістки та наслідки відмови від її одержання 13
2.2. Актуальні питання надсилання та вручення судових повісток в електронній формі 16
ВИСНОВКИ 20
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 23
Зразок роботи
ВСТУП
Тема належного повідомлення учасників судового процесу про час і місце судового засідання є надзвичайно актуальною, особливо в контексті українського адміністративного судочинства. Вчасне та належне повідомлення осіб, які беруть участь у справі, про судове засідання є однією з гарантій права на справедливий судовий розгляд, закріпленого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод [1]. Дотримання порядку вручення судових повісток забезпечує реалізацію цього права, а його порушення може призвести до скасування судових рішень. З огляду на це, важливо дослідити особливості процедури вручення судових повісток в адміністративному судочинстві України, враховуючи сучасні виклики.
Питання вручення судових повісток в адміністративному процесі України було детально досліджено такими науковцями, як Бевзенко В.М., Смокович М.І., Демський Е. Ф., Остапенко О. І., Яковенко Є. О., Хіміч С. П., Панченко Л. О. та ін.
Актуальність теми дослідження обґрунтовується необхідністю аналізу особливостей процедури вручення судових повісток в адміністративному судочинстві, питань, пов’язаних з надсиланням та врученням судових повісток в електронній формі, а також з наслідками відмови від одержання судової повістки.
Мета дослідження полягає у вивченні особливостей вручення судових повісток в адміністративному судочинстві України, а також у виявленні актуальних питань, пов’язаних із застосуванням цієї процедури.
Для досягнення мети дослідження поставлено наступні завдання:
визначити поняття, види та зміст судових повісток;
проаналізувати порядок надсилання та вручення судових повісток, а також строки їх вручення;
розглянути питання щодо часу вручення судової повістки та наслідків відмови від її одержання;
окреслити актуальні питання надсилання та вручення судових повісток в електронній формі.
Об’єктом дослідження є правовідносини, що виникають у процесі вручення судових повісток в адміністративному судочинстві України.
Предметом дослідження є правові норми, особливості та актуальні питання процесуального порядку вручення судових повісток в адміністративному судочинстві України.
У процесі виконання роботи були застосовані загальнонаукові та спеціалізовані методи дослідження правової реальності, зокрема аналіз і синтез, узагальнення та систематизація, а також системно-структурний та логіко-юридичний підходи. Важливо підкреслити, що ці методи використовувалися в тісній взаємодії, що сприяло отриманню всебічних, комплексних і достовірних результатів дослідження.
Структура дослідження складається зі вступу, двох розділів, поділених на два підрозділи кожен, висновків та списку використаних джерел. Список використаних джерел містить 12 найменувань.
Інші роботи з даної категорії: