Характеристика інституту громадянства України (ID:108328)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОМАДЯНСТВА ТА НАЛЕЖНОСТІ ДО ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ 5
РОЗДІЛ 2
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРИНЦИПІВ ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ 11
2.1. Зміст принципу єдиного громадянства 11
2.2. Сутність принципу рівності перед законом громадян України незалежно від підстав, порядку і моменту набуття ними громадянства України 14
2.3. Зміст принципу неможливості позбавлення громадянина України громадянства України та принципу збереження громадянства України незалежно від місця проживання громадянина України………………………...16
РОЗДІЛ 3
ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ ЄДИНОГО ГРОМАДЯНСТВА УКРАЇНИ 18
ВИСНОВКИ 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 26
Зразок роботи
Розуміння людини як громадянина є надзвичайно важливим у характеристиці її соціальної сутності, правового становища як особи, яка має правову належність до тієї чи іншої держави, підпадає під дію її законодавства та узгоджує з ним свою поведінку і діяльність.
Громадянство є тією необхідною підставою, яка надає особі, яка має статус громадянина, можливість повною мірою долучитися до політичного, економічного, правового та культурного життя суспільства й держави. Обсяг тих прав і свобод, якими особа може користуватися в окремій державі, а також обсяг обов’язків, що покладено на неї цією державою, перебувають у прямій залежності від наявності чи відсутності в особи статусу громадянина даної країни. Громадянські й політичні, економічні, соціальні та культурні права і свободи у повному обсязі надаються саме громадянам суверенної держави.
Отже, громадянство є одним з визначальних факторів у характеристиці правового становища та статусу особи, одним із найважливіших елементів її правового статусу. Окрім того, можна погодитися з професором Олійником який визначає громадянство як комплекс прав людини, який охоплює право:
• мати громадянство України;
• не бути позбавленим громадянства України;
• змінити громадянство;
• не бути вигнаним за межі України;
• не бути виданим іншій державі;
• отримати піклування та захист своєї держави під час перебування за її межами [5, 10 с. ].
Громадянином України, як і будь-якої держави, є не будь-яка людина, а лише та, яка проживає на її території, визнає державну владу, користується правами і виконує обов’язки. Так, ст.1 Закону України «Про громадянство» від 18 січня 2001 року чітко визначає: «Громадянство України - правовий зв’язок між фізичною особою і Україною, що знаходить свій вияв у їх взаємних правах і обов’язках». Таким чином, громадянство України - це усталений правовий зв’язок між людиною і державою, де обидві сторони мають взаємні права і обов’язки, визначені Конституцією і законами України [18, 29 30 с. ].
Інші роботи з даної категорії: