ОСОБЛИВОСТІ ПРЕТЕНЗІЙНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ, ЩО ВИПЛИВАЮТЬ ІЗ ПОРУШЕННЯ УМОВ ДОГОВОРУ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ (ID:1105349)
Зміст
ВСТУП 2
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРЕТЕНЗІЙНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ СПОРІВ 5
1.1. Поняття, і сутність претензійного врегулювання спорів. 5
1.2 Порядок предʼявлення претензій, що випливають із порушення умов транспортних договорів 9
1.3 Особливості врегулювання спорів, що випливають із міжнародних договорів перевезення вантажів 11
РОЗДІЛ 2. ПРЕТЕНЗІЙНИЙ ПОРЯДОК У СФЕРІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ РІЗНИМИ ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ 15
2.1 Претензійний порядок у сфері перевезення вантажів водним транспортом 15
2.2 Претензійний порядок у сфері перевезення вантажів залізничним транспортом 18
2.3. Претензійний порядок у сфері перевезення вантажів автомобільним транспортом 20
2.4 Претензійний порядок врегулювання спорів у сфері перевезення вантажів повітряним транспортом 22
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ПРЕТЕНЗІЙНОГО ПОРЯДКУ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ У ТРАНСПОРТНІЙ СФЕРІ 26
ВИСНОВКИ 31
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 33
Зразок роботи
Досудове врегулювання спорів між суб'єктами господарювання – це добровільний процес, спрямований на вирішення конфліктів без звернення до суду. Це означає, що сторони самі обирають, чи хочуть вони спробувати вирішити спір мирним шляхом, чи відразу звернуться до суду.
Хоча законодавець не зобов'язує сторони обов'язково проходити стадію досудового врегулювання, воно має ряд переваг. По-перше, це дозволяє заощадити час і кошти, які були б витрачені на судовий процес. По-друге, досудове врегулювання допомагає зберегти ділові відносини між контрагентами, оскільки судовий процес часто погіршує їх. І, нарешті, досудове врегулювання надає сторонам більшу гнучкість у пошуку компромісного рішення, оскільки вони не обмежені суворими рамками процесуального закону [1, c. 604-605].
Всі спори та розбіжності, що можуть виникнути у рамках поточного спору, сторони мають намір вирішити шляхом переговорів. Якщо вирішення спору через переговори неможливе, одна зі сторін має право направити іншій стороні претензію.
До претензії додаються документи, що підтверджують вимоги заявника, в оригіналах або належним чином засвідчених копіях. Документи, які вже є в іншої сторони, можна не додавати, при цьому в претензії повинно бути зазначено, що ці документи є в розпорядженні контрагента. До претензії на сплату грошових коштів може бути додана платіжна вимога або доручення на суму претензії. Претензія повинна бути підписана уповноваженою особою підприємства або його представником та надіслана адресату рекомендованим чи цінним листом.
Інші роботи з даної категорії: