Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дипломного проекту полягає в тому, що з часів обрання Україною зовнішньополітичним пріоритетом інтеграцію до ЄС особливої актуальності набуло питання приведення нормативно-правових актів України у відповідність до законодавства ЄС. Податкове право є однією з галузей національного законодавства, яке Україна зобов’язалася узгодити з європейським інтеграційним правом.
В умовах глобалізації посилюється взаємозалежність країн світу. Орієнтація на право Європейського Союзу, таким чином, стає істотним чинником розвитку законодавства інших країн, у тому числі й України. З огляду на це, демократичні зміни потребують гармонійного розвитку економічної, політичної та правової систем.
Українська нація має давню адміністративну традицію, основні риси якої часто перегукуються із західноєвропейською, починаючи з часів Київської Русі та Галицько-Волинського Князівства, через державне існування руського народу у формі Великого князівства Литовського, його визвольну війну 1648 – 1654 років, козацьку державу другої половини XVII – першої половини XVIII століть, спроби відновлення національної державності початку ХХ століття у формі Української Народної Республіки і завершуючи сучасною Україною, проголошеною і визнаною незалежною державою у 1991 році.
Основним шляхом узгодження правових норм України та Європейського Союзу є адаптація - процес розробки і прийняття нормативно-правових актів та створення умов для їх належного впровадження і застосування з метою поступового досягнення повної відповідності права України до європейського права.
Питаннями співвідношення законодавства України з правом ЄС були присвячені праці наступних науковців: Анакіна Т. М. , Горьовий В.П., Гріненко О., Грушинська Н.М., Жукова Т. С., Копійка В.В., Кордон М.В., Кравчук І.В., Лісова Л.О., Піріашвілі О.Б., Рижков О., Скрипнюк О.О., Соколовская Я., Стегней М.І., Тамм А. Є., Трофимова В.В., Фрумкин Б., Чекаленко Л., Щербина С., Яковюк І. В., Яковюк І. В. та інші.
Метою дослідження є співвідношення законодавства України з правом ЄС.
Виходячи з мети дослідження переді нами постають наступні завдання:
1. Проаналізувати теоретичні основи пристосування законодавства України до законодавства європейського союзу;
2. Дослідити специфіку законодавства європейського союзу;
3. Виявити перспективи адаптації законодавства України до законодавства європейського союзу: стан, проблеми та шляхи вдосконалення.
Об’єктом дослідження є досягнутий рівень адаптації законодавства України до законодавства ЄС.
Предметом дослідження є співставлення основних правових норм в Україні та в країнах Європейського Союзу.
Методами проведення досліджень курсової роботи були – історичний метод, диспозицій та санкцій в нормах законодавства України та Європейського Союзу, метод класифікаційного групування, метод структурного порівняння та аналогій, метод прогнозного моделювання.
Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків та списку літератури.