Особливості кримінального провадження щодо юридичної особи (ID:1133550)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 СУТНІСТЬ ТА ВИДИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОВАДЖЕННЯ 5
1.1. Кримінальне провадження на підставі угод 5
1.2. Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення 10
1.3. Поняття та процесуальний порядок кримінального провадження щодо окремої категорії осіб 13
РОЗДІЛ 2 КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ЩОДО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ 16
2.1.Застосування заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб: теоретичний аспект 16
2.2. Відповідальність юридичних осіб в Україні: кримінально-правовий аспект 22
РОЗДІЛ 3 ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ НОРМ НОВОГО КПК: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ 28
3.1. Юридичні особи – за межами кримінального провадження: наслідки й перспективи 28
3.2. Проблеми та перспективи застосування норм нового КПК щодо юридичних осіб 32
ВИСНОВОК 40
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 42
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. У остані роки в Україні спостерігається різкий сплеск правопорушень у різноманітних галузях життя. Тому у зв'язку з цим виникає потреба в інституті юридичої відповідальність, що є юридичним засобом що попереджує або ліквідує протиправну поведінку і стимулює суспільно корисні дії людей у правовій сфері.
Тому необхідность юридичної відповідальності, її призначення у правовий системі є визначальною складовою безпосередньо повязаною з протиправною пофедінкою та правопорушеням. Найбільш суворим виглядом юридичної відповідальності є кримінальна відповідальність. Проблема кримінальної відповідальності є одним із фундаментальних проблем кримінально-правової науки. Дослідження будь-якої інституції кримінального права зачіпає зрештою той чи інший аспект кримінальної відповідальності, що є поруч із такими категоріями як злочин та покарання що є центральним поняттям кримінального права.
В нормах кримінального закону сформульовані підстави і принципи кримінальної відповідальності. Згідно з Основним Законом України кримінальній відповідальності і покаранню підлягає лише особа, винна у вчиненні злочину, тобто така, що умисно або з необережності вчинила передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння.
Зрозуміло, реалізація кримінально-правових відносин кримінальної відповідальності допускається тільки при наявності основ, передбачених діючим карним законодавством. У цьому зв'язку, представляється важливим розгляд і аналіз таких основ. Після цього необхідно розглянути ряд норм, що містяться в діючому карному законодавстві.
Розгляд поставлених питань є важливим для визначення значення цього інституту як для обличчя винного в здійсненні злочину, так і дял законодавця. У курсовій роботі представляється надзвичайно актуальним розгляд питання про кримінальну відповідальність, поняття, сутність та її підстави. При постановці питання кримінальної відповідальності першорядно треба дати визначення поняття кримінальної відповідальності.
Мета дослідження – виявити і проаналізувати проблеми правового регулювання кримінальної відповідальності юридичних осіб.
Завдання дослідження. Досягнення поставленої мети забезпечується рішенням наступних завдань:
1. Розглянути сутність та види кримінального провадження;
2. Проаналізувати кримінальне провадження щодо юридичних осіб;
3. Дослідити практичні аспекти застосування норм нового КПК щодо кримінального провадження до юридичних осіб.
Об’єктом виступає юридична особа.
Предметом дослідження є суспільні відносини, які охороняються законом про кримінальне провадження щодо юридичних осіб.
Теоретичним підґрунтям обраної теми стало опрацювання теоретичних положень, що містяться в наукових працях українських та зарубіжних учених.
Зокрема поставлені питання раніше вивчалися М. І. Бажанов , Ю. В. Баулін, В. І. Борисов, В. В. Сташиса, В. Я. Тація, Бабенко А.М., Грищук В.К, Фріс П. Л та іншими вченими які представленні в списку використаних джерел до курсового дослідження.
Методологічною основою курсової роботи стала система загальнонаукових, спеціально-наукових, та спеціально-юридичних методів, використання яких дало змогу досягнути зазначену мету та розв’язати поставлені завдання.
Структура роботи зумовлена метою та завданням дослідження, логікою викладу матеріалу та складається зі вступу, трьох розділів та підрозділів з висновків та списку використаної літератури.
Інші роботи з даної категорії: