Шлюбно-сімейна ситуація та сімейна політика в Україні (ID:1133584)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ІНСТИТУТ СІМ’Ї ТА ЙОГО РОЛЬ В СУСПІЛЬСТВІ 5
РОЗДІЛ ІІ. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШЛЮБУ 8
ВИСНОВКИ 10
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 14
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми полягає в тому, що у сучасних умовах, коли історичні процеси трансформації сім’ї поєднуються з найгострішими проблемами, обумовленими соціально-економічними трансформаціями, виникає необхідність модернізації соціальної діяльності стосовно інституту шлюбу та сім’ї.
Нинішні тенденції трансформації сімейних зразків поведінки особливо актуальні для молодої сім’ї. Вона, переживаючи процеси власного становлення, не завжди виявляється здатною до ефективної адаптації в середовищі, що стрімко змінюється. У сучасній Україні саме в молодіжній віковій групі найбільш сильно виражені глибинні зміни й протиріччя між традиційними цінностями та сучасними орієнтирами в системі шлюбно-сімейних відносин, у сфері репродуктивних настанов, в оцінці ролі й цінності сім’ї як соціального інституту для людини, суспільства, держави.
Молода сім’я, яка в основі своїй є не досить стійким утворенням, потребує особливої підтримки з боку держави. У зв’язку із цим актуальним є виділення спеціалізованого напряму державної політики – молодіжної сімейної політики, що розуміється нами як політика, спрямована на розвиток, соціальний захист та забезпечення гідних умов життя молодих сімей.
Інформаційно-аналітичною базою роботи є: наукові праці вітчизняних та зарубіжних дослідників щодо проблем молодих сімей, механізмів та напрямів реалізації молодіжної сімейної політики; нормативно-правові акти України з питань реалізації сімейної політики; довідково-інформаційні видання, статистичні матеріали Державного комітету статистики України тощо.
Незважаючи на широке коло наукових публікацій з питань сім’ї, в сучасній літературі недостатньо уваги приділено комплексності в дослідженнях сімейної політики, необхідним є взаємозв’язок економічних, соціальних і демографічних факторів при розробці та реалізації політики, націленої на сім’ю.
Водночас, слід відмітити, що на сьогодні в Україні молодіжна та сімейна політика існують як окремі напрями соціальної політики. Тому на особливу увагу заслуговує розробка та обґрунтування напрямів і заходів молодіжної сімейної політики, направлених на забезпечення соціального захисту, поліпшення добробуту, вирішення різносторонніх проблем молодих сімей як окремо визначеної категорії.
Об’єктом дослідження виступає шлюб, як базовий інститут суспільства.
Метою даного дослідження є розробка теоретико-методологічних засад формування молодіжної сімейної політики та практичних рекомендацій щодо шляхів реалізації молодіжної сімейної політики в Україні.
Предметом дослідження виступає соціологія як наука.
Інші роботи з даної категорії: