Кримінальне провадження в суді апеляційної інстанції (ID:1133680)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІНСТИТУТУ АПЕЛЯЦІЙНОГО ПРОВАДЖЕННЯ 5
1.1. Сутність і значення інституту апеляційного провадження 5
1.2. Суб’єкти, процесуальний порядок і строки розгляду в суді у апеляційному провадженні 7
РОЗДІЛ 2 РОЗГЛЯД КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ В ПОРЯДКУ АПЕЛЯЦІЙНОГО ПРОВАДЖЕННЯ 16
2.1. Умови та підстави апеляційного оскарження 16
2.2. Підготовка до апеляційного розгляду 18
2.3. Апеляційний розгляд 20
РОЗДІЛ 3 ПРОБЛЕМНІ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ АДВОКАТА ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВИ В СУДІ АПЕЛЯЦІЙНОЇ ІНСТАНЦІЇ 28
3.1. Збір доказів адвокатом на стадії апеляційного провадження 28
3.2. Участь адвоката в підготовчій частині судового засідання та у судовому слідстві 31
3.3. Виступ адвоката в дебатах у суді апеляційної інстанції 33
ВИСНОВКИ 37
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 39
Зразок роботи
ВСТУП
Надійний та реальний захист прав, свобод і законних інтересів людини й громадянина у кримінальному судочинстві є ознакою правової демократичної держави. Право на судовий захист закріплене і гарантується міжнародними та вітчизняними нормативними актами. Однак його реалізація в окремих випадках ускладнюється ухваленням незаконних, необґрунтованих і несправедливих судових рішень. Тому право на перегляд в апеляційному, касаційному порядках та Верховним Судом України є невід’ємним елементом права на судовий захист кожної особи, щодо якої здійснюється кримінальне переслідування.
Інститут перегляду судових рішень у кримінальному процесі був предметом дослідження у працях багатьох вчених, зокрема Н.Р. Бобечка, В.М. Беднарської, І.І. Ємельянової, Є.Г. Коваленка, О.Ю. Костюченко, В.Т. Маляренка, В.І. Сліпченка, В.І. Теремецького. Ці та інші вчені неодноразово наголошували на тому, що необхідними кроками у реформуванні вітчизняного кримінального процесуального законодавства має бути вдосконалення процедури перегляду судових рішень [1, с. 45]. Тому положеннями Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) передбачені суттєві зміни інституту перегляду судових рішень у кримінальному провадженні.
Метою курсової роботи є аналіз основних нововведень КПК України щодо перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядках, під час перегляду судових рішень Верховним Судом України, внесення пропозицій до КПК України щодо вирішення окремих спірних питань, котрі виникають на практиці.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення таких завдань:
1. Надати характеристику інституту апеляційного провадження;
2. Проаналізувати розгляд кримінальної справи в порядку апеляційного провадження;
3. Виявити проблемні аспекти діяльності адвоката при розгляді справи в суді апеляційної інстанції.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, пов’язані з організацією, створенням та діяльністю апеляційних судів України.
Предмет дослідження – кримінальне провадження в суді апеляційного суду.
Відповідно до мети і завдань дослідження у курсовій роботі використані як загальнонаукові, так і спеціальні методи дослідження.
За допомогою універсального діалектичного методу проблеми організації та діяльності апеляційних судів розглядаються в усій їх складності і суперечливості, визначаються шляхи розв’язання цих суперечностей у процесі переходу судової системи України до якісно нового стану. Історичний метод дослідження дав змогу показати об’єктивну закономірність повернення до апеляційного порядку перегляду судових рішень. За допомогою спеціально-юридичного методу і методу системного аналізу, а також логіко-правового методу я досліджувала зміст окремих норм законодавства, які стосуються теми курсової, в їх системному зв’язку, статистичного методу – характер і кількісні показники процесів, що відбуваються у судовій системі і суддівському середовищі, соціологічного методу – для вивчення і узагальнення думок професійних суддів з питань діяльності апеляційних судів. У процесі дослідження використовувались також інші наукові методи.
Інші роботи з даної категорії: