Грошові зобов*язання (ID:114955)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП...........................................................................................................3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГРОШОВОГО ЗОБОВʹЯЗАННЯ...................................................................................................5
1.1. Поняття грошового зобовʹязання.........................................................5
1.2. Елементи та особливості грошового зобовʹязання.............................7
1.3. Підстави виникнення та припинення грошового зобовʹязання.......18
РОЗДІЛ 2. ВИКОНАННЯ ГРОШОВОГО ЗОБОВʹЯЗАННЯ...........25
2.1. Особливості виконання грошового зобовʹязання.............................25
2.2. Засоби забезпечення виконання грошового зобовʹязання...............28
РОЗДІЛ 3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ГРОШОВОГО ЗОБОВʹЯЗАННЯ.....................................................................32
ВИСНОВКИ...............................................................................................35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...............................................37
Зразок роботи
ВСТУП
Цивільне законодавство як один з видів договірних зобов'язань, виконання яких має певні особливості, виділяє грошові зобов'язання. Грошові зобов'язання, як і особливості їх виконання, можна віднести до питань, що в теоретичному аспекті недостатньо висвітлені в цивілістичній літературі.
Актуальність теми. За роки незалежності в Україні було прийнято низку нормативно-правових актів, що містять положення, спрямовані на впорядкування правового регулювання грошових зобов'язань, але які також не знайшли відповідного аналізу саме з позицій цивільно-правової науки. У той же час, тривалий період проблема розрахунків, особливо у відносинах між організаціями, залишається не розв'язаною. Значними є розміри кредиторської й дебіторської заборгованості: мають місце неповернення кредитів, прострочення платежів, неповернення валютної виручки з-за меж України суб'єктами зовнішньо-економічної діяльності тощо. Поряд з цим існують окремі проблеми застосування законодавства при розгляді судами справ, предметом яких є грошові зобов'язання.
Усе вище викладене, на мою думку, обумовлює потребу дослідити проблеми поняття та змісту грошових зобов'язань, відмінності їх від схожих понять, а також проаналізувати особливості їх виконання, установлені цивільним законодавством.
Метою курсової роботи є вивчення особливостей грошових зобов'язань та специфіки їх виконання.
Досягнення поставленої мети зумовило постановку наступних завдань:
• визначити поняття «зобовʹязання» та «грошового зобовʹязання»;
• охарактеризувати елементи та особливості грошового зобовʹязання;
• дослідити підстави виникнення та припинення грошового зобовʹязання;
• охарактеризувати особливості виконання грошового зобовʹязання;
• проаналізувати засоби забезпечення виконання грошового зобовʹязання;
• охарактеризувати порядок встановлення відповідальності за порушення грошового зобовʹязання за законодаством України.
Об’єктом дослідження є грошові зобов'язання як один з видів договірних зобов'язань.
Предметом дослідження стали окремі види та механізм забезпечення виконання зобов’язань, цивільне і, зокрема, зобов’язальне право, правозастосувальна та судова практика.
Методологічним підґрунтям курсової роботи є сукупність загально-наукових та спеціальних методів і прийомів наукового пізнання у галузі цивільного права. Їх системне застосування дозволило здійснити комплексний аналіз грошових зобов'язань. Зокрема, метод аналізу був використаний при аналізі норм чинного законодавства, що регулюють грошові зобов'язання; історичний метод – при вивченні генези зобов’язального права в Україні; абстрактно-логічний – для теоретичного узагальнення й формулювання висновків та ін.
Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, в яких послідовно викладені питання стосовно правового регулювання грошових зобов'язань. В першому розділі визначено поняття грошового зобовʹязання, охарактеризовано елементи та особливості грошового зобовʹязання, досліджено підстави виникнення та припинення грошового зобовʹязання. У другому розділі курсової роботи охарактеризовано особливості виконання грошового зобовʹязання та засоби забезпечення виконання грошового зобовʹязання. Третій розділ визначає порядок встановлення відповідальності за порушення грошового зобовʹязання. Загальний обсяг роботи – 40 сторінок.
Інші роботи з даної категорії: