Зміст
Завдання №1
Поняття, співвідношення приводів і підстав до порушення кримінальної справи. Фактична і юридична сторона підстави
Завдання №2
Поняття, значення, підстава, процесуальний порядок притягнення особи як обвинуваченого
Завдання №3
Частини судового розгляду
Завдання №4
Поняття, значення, форми перегляду судових рішень, що вступили в законну силу
Завдання №5
За повідомленням про виявлення трупа з ознаками насильницької смерті слідчий прокуратури виїхав на місце виявлення вбитого і справив огляд місця події та огляд трупа, склавши про це протокол. Особи, що виявили труп, були допитані в якості свідків. Повернувшись до прокуратури, слідчий виніс постанову про порушення кримінальної справи та прийняття її до свого провадження. У ході розслідування слідчим було зроблено такі процесуально-слідчі дії: призначена судово-медична експертиза, допитані свідки, затриманий і допитаний підозрюваний, проведено огляд підозрюваного, підозрюваний був пред'явлений для впізнання свідкам, у нього в будинку зроблений обшук. Маючи в своєму розпорядженні відомості про те, що потерпілий за кілька днів до вбивства отримав за місцем своєї роботи листи з позначкою «особисто» і зберігав їх у своєму робочому сейфі, слідчий виніс постанову про виїмку цих листів.
Оцініть правильність дій слідчого до порушення кримінальної справи. Виробництво яких з перелічених дій вимагає участі понятих, фахівця, захисника? Чи потрібно отримання санкції прокурора або дозволу суду для виробництва будь-якого із зазначених дій? Рішення про виробництво яких слідчих дій потрібно оформити постановою слідчого?
Завдання №6
Слідчим міліції порушено кримінальну справу за фактом крадіжки товарів з автомагазину, який знаходиться в Малиновському районі м. Одеси. У ході досудового слідства встановлено, що злочин скоїли Козлов і Даниленко, що працюють в автопідприємстві «Югтранс», і Чернов, який був військовослужбовцем строкової служби. Через місяць після здійснення злочину Чернов був звільнений в запас, і до моменту, коли було встановлено його участь у крадіжці, працював охоронцем у фірмі.
До якого суду слід направити кримінальну справу після закінчення досудового слідства?
Завдання №7
До місцевого районного суду надійшла кримінальна справа стосовно Шишкіна з постановою про її припинення та звільнення Шишкіна від кримінальної відповідальності за ст. 46 КК (у зв'язку з примиренням потерпілого з винним). На досудовому слідстві Шишкін звинувачувався в заподіянні умисних тілесних ушкоджень середньої тяжкості своєму сусідові по дачній ділянці. Після заподіяння тілесних ушкоджень Шишкін приніс потерпілому свої вибачення, оплатив вартість лікування, купив йому путівку в санаторій, у зв'язку з чим потерпілий подав заяву з проханням припинити кримінальну справу стосовно Шишкіна, оскільки вони помирилися і йому повністю відшкодовано завдану шкоду.
Яке рішення повинен прийняти суддя при попередньому розгляді даної справи?
Литература