Зміст
1. Правове регулювання використання земельних ресурсів
Задача № 1
Податкова інспекція звернулася до районного суду із заявою про стягнення платежів з гр. Іванова І. за використання ним водних ресурсів і загальнопоширених корисних копалин. У суді Іванов І. пояснив, що на земельній ділянці, яка виділена йому і передана для ведення фермерського господарства, міститься ставок, який він використовує для напування худоби, є також запаси глини, гравію та піску, які він використовував для будівництва господарських споруд та шляхів. Такі ресурси, на його думку, він має право використовувати безоплатно, враховуючи, що періодично і вчасно вносить земельний податок за передану в його власність землю.
Розкрити особливості даних правовідносин. Надати аналіз основних екологічних прав та обов'язків громадян. Вирішити справу за її змістом.
Задача № 2
У зв'язку з наданням земельної ділянки для організації садівничого товариства "Оріон" його правління звернулося до районної адміністрації, яка приймала вказане рішення, з клопотанням виділити земельну ділянку для облаштування тимчасової зупинки електропоїзда місцевого сполучення. Таке клопотання було задоволено і правління уклало угоду з місцевими будівельниками для зведення згаданої зупинки.
Начальник відділення залізниці, дізнавшись про початок роботи, своїм наказом заборонив використовувати смуги відводу залізниці для вказаної мети, вважаючи, що в межах земель залізниці будь-які роботи та використання земель має здійснюватися виключно за розпорядженням органів залізничного транспорту.
Райдержадміністрація оскаржила вказаний наказ у прокурора району, вважаючи його незаконним.
Визначить коло суспільних правовідносин. Висвітліть особливості правового режиму спірної земельної ділянки. Вирішіть справу.
Задача № З
Згідно з рішенням сільської Ради ТОВ „Мрія" передано в приватну власність 25 га землі, розташованих поза межами прибережної захисної зони — смуги водоохоронної зони озера під сінокоси та пасовища.
Державний інспектор з використання та охорони земель, який був на той час депутатом районної Ради, порушив перед сільською Радою питання про припинення вказаного рішення, оскільки на його думку, воно суперечить чинному законодавству. При повторному розгляді зазначеного питання на сесії рішення сільської Ради визнано чинним. Державний інспектор з використання і охорони земель звернувся з позовом до господарського суду про визнання його недійсним.
Визначте коло суспільних правовідносин. Чи підлягає позов задоволенню? Вирішіть справу.
Список використаної літератури