Договір оренди в сучасному законодавстві України (ID:182476)
Зміст
Вступ……………………………………………………...………………3
Розділ1.Загальна характеристика договору…………………………...6
1.1. Поняття договору……………………………………………..6
1.2. Основні функції договору……………………………………9
1.3. Класифікація договорів……………………………………..11
1.4. Способи та порядок укладення договорів…………………15
Розділ2.Теоретичні та практичні аспекти укладення договору
оренди…27
2.1 Сутність та загальні положення оренди…………….………27
2.2. Об’єкти оренди. Предмет договору……….…...…………...29
2.3. Сторони договору оренди нерухомого майна……………..33
2.4. Істотні умови договору оренди нерухомого майна……….34
2.5. Права та обов’язки сторін договору оренди нерухомого майна…………………………………………………………40
2.6. Практичні рекомендації щодо укладення договору оренди нерухомості…………..……….……………………………...47
2.7. Припинення, розірвання договору оренди нерухомості….50
2.8. Сутність договору суборенди………………………………55
2.9. Особливості укладання та виконання договорів оренди транспортних засобів……………………………………….61
Висновок………………………………………………………………..74
Додатки…………………………………………………………………78
Список використаної літератури……………………………………108
Зразок роботи
Вступ
Радикальні економічні і політичні перетворення в суверенних державах мають на меті побудувати нову модель господарської системи. Її фундамент складають різноманітні форми власності відповідних суб’єктів, їх рівноправність і змагальність. Надзвичайно важливим елементом нового господарського механізму є ринок, який повинен перетворитися в поєднанні з державним регулюванням в активний інструмент, що сприяв би ефективній діяльності учасників суспільного виробництва.
В основу законодавчих актів, що регулюють товарно-грошові відносини з механізмом вільного ціноутворення при економічній самостійності, рівноправності і конкуренції суб’єктів господарювання, покладено концепції і програми переходу України до ринкової економіки. Законодавчі акти повинні створити рівні правові умови для діяльності товаровиробників незалежно від форм власності, передбачити організаційні форми здійснення ними підприємницької діяльності.
Посилюється роль цивільно-правового договору в самостійній організації господарської діяльності суб’єктів товарно-грошових відносин. Все це свідчить про зростаючу соціальну цінність цивільного права в правовій державі і визначає місце в системі правових галузей.
Сучасне право поділяється на окремі галузі, в залежності від критеріїв, покладених в основу їх розмежування, і функціональних особливостей кожної з галузей. До таких критеріїв належать: предмет, метод правового регулювання і функції даної галузі.
Взаємодія галузей сучасного права забезпечує всебічне правове регулювання суспільних відносин в Українській державі.
Цивільне право як самостійна галузь права також має відповідний предмет, метод цивільно-правового регулювання і функції.
Актуальність дослідження. Планово-адміністративного впливу держави на майнові відносини і, отже, розширюється свобода вибору партнерів у господарських зв'язках і визначення змісту договірних зобо-в'язань. Це стосується насамперед договорів, спрямованих на забезпечення потреб організацій та громадян у матеріаль¬них, енергетичних, продовольчих ресурсах. Безумовно, не зменшується роль договорів майнового найму, за допомогою яких опосередковуються відносини по тимчасовому володінню і користуванню майном. Зростає значення і договорів підряд¬ного типу, і про надання різного роду послуг громадянам та організаціям (побутовий підряд, про надання посередницьких послуг, на рекламу продукції тощо).
Із запровадженням патентної системи охорони прав на винаходи, корисні моделі і промислові зразки підвищується роль ліцензійних договорів як основної правової форми пере¬дачі права на використання цих результатів технічної твор¬чості. Договірна форма використовується і для відступлення виключного права на товарні знаки (знаки обслуговування), права на таємниці виробництва (ноу-хау). Розширення кола можливих об'єктів страхової охорони, до яких належать очікуваний прибуток, ризик підприємницької діяльності тощо, теж веде до урізноманітнення форм добровільного (договір¬ного) страхування з конкуренцією страхових організацій. Отже, сфера застосування договору розширюється як у відносинах між юридичними особами, між останніми та гро¬мадянами, так і між самими громадянами.
Предметом нашого дослідження виступає договір; об’єктом є договір оренди.
Мета даної курсової роботи – дати загальну характеристику теоретичним та практичним аспектам функціонування договору оренди на території України.
Поставлена мета вимагає виконання наступних завдань:
- дослідити сутність та особливості укладення договорів;
- розкрити сутність та загальні положення оренди;
- визначити об’єкти оренди та предмет договору;
- розглянути сторони договору оренди нерухомого майна;
- дати характеристику істотним умовам договору оренди нерухомого майна;
- проаналізувати права та обов’язки сторін договору оренди нерухомого майна;
- розкрити практичні рекомендації щодо укладення договору оренди нерухомості;
- дати характеристику процесу припинення та розірвання договору оренди нерухомості;
- охарактеризувати договір суборенди;
- визначити особливості укладання та виконання договорів оренди транспортних засобів.
Інші роботи з даної категорії: