Зміст
I. Вступ. Злочин і покарання – найважливіші сторони
всього кримінального права і законодавства
II. Поняття злочину в історичному аспекті
III. Головні ознаки злочину та їх місце в системі
кримінального права
1) Злочинне діяння;
2) Суспільна небезпечність;
3) Протиправність;
4) Винність;
5) Караність;
IV. Поняття складу злочину
V. Елементи складу злочину:
1) Об’єкт;
2) Об’єктивна сторона;
3) Суб’єкт;
4) Суб’єктивна сторона
VI. Значення складу злочину в системі кримінального права
VII. Ознаки складу злочину
VIII. Поняття та підстави класифікації злочинів
IX. Правила класифікації злочинів
X. Висновок
У своїй роботі я розглянула елементі злочинів і вказала, що кожний злочин містить чотири елементи. В законі є ознаки, спільні для всіх складів злочинів. Так, візьмемо суб’єкт злочину. Такі його ознаки, як фізична, осудна особа, властиві для всіх злочинів. Чи, наприклад, об’єкт злочину – це завжди суспільні відносини, вони, безумовно, різні, але головне, що будь-який злочин завжди посягає на певні суспільні відносини і ні на що інше.
Є спільні для всіх злочинів ознаки об’єктивної та суб’єктивної сторін.
Так от, ознаки, притаманні всім злочинам (їхнім складам), утворюють загальний склад злочину. Це, безумовно, не наукова абстракція. Загальний склад не закріплений в законі, він тільки описується наукою кримінального права і допомагає більш глибоко з’ясувати на підставі загальних ознак ознаки конкретних складів злочинів.
Природно, що загальний склад злочину визначається Загальною частиною кримінального права.
Конкретний же склад – це склад злочину, передбачений певною статтею КК, наприклад склад крадіжки (ч.1 ст. 140 КК), навмисного вбивства (ст.94 КК). Конкретні склади злочинів вивчаються Особливою частиною кримінального права і описані в ній.
Отже, склади конкретних злочинів виконують важливу функцію, бо встановлюють підставу кримінальної відповідальності і передбачають можливість призначення заходів кримінально-правового характеру. Інакше кажучи, наявність в діях чи бездіях особи конкретного складу злочину є підставою для міркування про наявність злочину певного виду, за скоєння якого настає кримінальна відповідальність. Загальний склад злочину не виконує і не може виконувати цієї ролі. Найважливіші аспекти складу злочину полягають в тому, що останній є: підставою для кримінальної відповідальності, підставою для класифікації, показником наявності злочину та розмежування злочинів.