Зразок роботи
ВСТУП
Правильна кваліфікація злочинів забезпечує практичне здійснення кримінальної політики держави, застосування норм кримінального права в точній відповідності з волею законодавця, дозволяє здійснювати однакове застосування норм, є гарантом дотримання принципу законності, дає можливість суду обрати справедливу міру покарання.
Актуальність. Для правильної кваліфікації злочинів на практиці необхідно провести теоретичні розробки проблем складу злочину, його найважливіших елементів і ознак. Оскільки склад злочину є юридичною підставою кримінальної відповідальності, то необхідно провести вивчення окремих його елементів. Всі елементи складу злочину, а також їх ознаки являють собою єдину систему з сильними внутрішніми зв'язками. Однак кожен з цих елементів і ознак несе своє юридичне навантаження, і тільки в сукупності вони служать юридичною підставою для відповідальності особи за вчинене нею діяння.
У даній роботі розглядаються ознаки важливих елементів складу злочину - об'єктивної та суб’єктивної сторони.
Метою курсової роботи є комплексне дослідження ознак суб’єктивної та об’єктивної сторони складу злочину.
Об'єктом курсової роботи є суспільні відносини, що складаються в сфері кримінально-правової охорони держави, суспільства та окремих громадян від злочинних посягань..
Предметом курсової роботи є, перш за все, норми кримінального законодавства, що регулюють вищевказані суспільні відносини, правозастосовна практика слідчих і судових органів, а також положення науки кримінального права.
Методологічною основою проведеного дослідження є загальнонауковий діалектичний метод пізнання, системно-структурний, формально-логічний, порівняльно-правовий, соціологічний, спеціально-юридичний. В процесі написання застосовувалися досягнення наук кримінального права, кримінального процесу, загальної теорії права та кримінології.
У процесі написання курсової роботи вивчені наукові дослідження вітчизняних і зарубіжних авторів у галузі кримінального права, кримінального процесу, кримінології, загальної теорії права. При цьому особливо слід відзначити праці вчених, безпосередньо використані автором: Н.О. Антонюк, А.В. Галахова, А.Н. Попов, В.Ю. Шепітько, Я.М. Брайнін, М.І. Бажанов та ін.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
У розділі 1 розглядається загальна характеристика складу злочину.
У розділі 2 детально розглянуто суб’єктивні ознаки складу злочину. Досліджені форми вини як обов’язкові ознаки суб’єктивної сторони складу злочину: умисел, необережність, змішана вина. Вивчені факультативні ознаки суб’єктивної сторони.
У розділі 3 розглянуто об’єктивні ознаки складу злочину, в тому числі факультативні. Досліджено поняття та ознаки діяння.