Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність дослідження. Трудове право є однією з провідних галузей права будь-якої сучасної держави. Така його роль обумовлюється тим, що саме в сфері застосування праці створюються матеріальні та духовні блага, пересікаються життєво важливі державні, суспільні та особисті інтереси. Від того, як вони узгоджені і врегульовані багато в чому залежить рівень достатку і стабільності в державі. Регулюючи відносини щодо застосування праці, треба в першу чергу визначити правовий статус учасників цих відносин. Їх багато і тому дати ґрунтовний аналіз їхнього правового статусу в межах однієї курсової роботи неможливо. Через це вона присвячена дослідженню правового статусу лише таких суб`єктів трудового права, як підприємства, установи та організації, бо саме вони виступають в якості роботодавців, які створюють робочі місця, де працює більшість громадян нашої держави.
Актуальність даної теми полягає в тому, що в Україні за час, що пройшов після розпаду СРСР, відбулись значні зміни в підходах до регулювання правового статусу підприємств, установ та організацій. Тому ці зміни мають бути досліджені.
Об'єктом дослідження є законодавче закріплення та наукове обгрунтування правового становища підприємств, установ та організацій, як суб’єктів трудового права та умови набуття ними статусу роботодавців.
Предметом дослідження є визначення юридичних властивостей підприємств, установ та організацій, як суб’єктів трудового права, в умовах ринкової економіки.
Метою курсової роботи є - визначення особливостей правового статусу підприємств, установ, організацій як суб’єктів трудового права та умов за яких вони можуть отримати статус роботодавця.
Для досягнення зазначеної мети мною були поставлені такі основні завдання:
– розкрити зміст основних юридичних категорій, які характеризують суб’єктів права, та визначити особливості їх прояву у трудовому праві;
– окреслити коло суб’єктів трудового права та класифікувати їх за окремими видами;
– визначити місце і роль підприємств, установ та організацій серед суб’єктів трудового права;
Методологічну основу дослідження складають базові науково-теоретичні положення, загальноприйняті юридичною наукою та наукою трудового права.
При написанні роботи використовувались системно-структурний, порівняльно-правовий, формально-логічний та інші загальнонаукові та спеціальнонаукові методи пізнання. Основні висновки та положення, що містяться в роботі, грунтуються на аналізі норм Конституції України, трудового законодавства та законодавства інших галузей права, досягненнях загальнотеоретичної юридичної науки, науки трудового права та інших галузей права.
Структурно курсова робота складається зі вступу, трьох розділів та висновків. До роботи також додано перелік нормативно-правових актів та літератури, що були використані під час дослідження теми роботи.