Зразок роботи
Актуальність теми. Активні трансформаційні процеси в Україні за останні період призвели до того, що досить істотно почала приділятись увага нормативній регламентації прав і свобод людини та громадянина, та гарантій їх захисту. З часу ухвалення Конституції України, яка закріпила те, що людина, її права і свободи проголошені найвищою цінністю і є недоторканими, ратифікація нашою країною певного переліку міжнародних угод у сфері прав людини, прийняття комплексу загальнодержавних законів, а також законотворчість суб’єктів України у сфері прав людини, призвело до попиту науковців у дослідженні сфери регулювання та захисту прав і свобод людини, які мають бути проведені на якісному рівні.
На сьогоднішній час права людини як юридична категорія перебувають на новітньому етапі розвитку. Потрібно сказати, що ідея прав людини, з одного боку, сформувалася як універсальна та інтернаціональна теорія, з іншого – відбувається підвищення ролі міжнародних та внутрішньодержавних стандартів. ......
Права людини є явищем соціально-історичним і сучасна постановка питання про права людини спирається на досить багатий попередній досвід людства, які започаткували дане положення. Кожна правова система включала в себе і досі включає в себе певну юридичну концепцію людини як суб’єкта права і відповідні подання про його права. Ступінь і розвиненість прав людини визначається рівнем розвитку прав у певному суспільстві. Права людини органічно вплетені в соціальну діяльність людей, їхні суспільні відносини, способи буття, вони є нормативною формою взаємодії людей, впорядкування їх зв’язків, вчинків і діяльності, а також запобіганню конфліктів між ними. Тобто вони нормативно формулюють ті умови і способи життя людей, які необхідні для нормального забезпечення і функціонування людини, суспільства і держави.
Становлення і розвиток прав людини має тривалу історію, супроводжується боротьбою доктрин і традицій, характерних для тієї чи іншої країни. Незважаючи на давність виникнення самої ідеї прав людини, справжній зміст вони знаходять тільки на основі принципів демократії, свободи, справедливості, формальної рівності, визнання самоцінності людини. На такій основі стало можливим формування правових держав, одним з головних ознак яких є верховенство прав людини. Права людини є однією з найвищих культурних цінностей, оскільки вони ставлять особистість у центр всіх процесів суспільного розвитку, визначають його свободу і рівноправність.
.........