Зразок роботи
Актуальність дослідження. Кожне суспільство, кожна держава має своє власне право в залежності від властивих йому характеристик, стану його розвитку, його філософії, ідеології, вірувань і устремлінь. У певному змісті, право того чи іншого конкретного суспільства носить унікальний характер, будучи вираженням освоєної цим суспільством особливої концепції соціального порядку, а також підтвердженням того завдання, що суспільство покладає на право. Різним політичним суспільствам, різним країнам і навіть різним історичним епохам властиві різні державні правові системи зі своїми особливими базовими принципами, юридичними концепціями і категоріями, із своїми особливими побудовами, виконанням і призначенням правових норм. І хоча ідея об’єднання європейських держав започаткована ще у далекому минулому, її генезис на сучасному етапі характеризується створенням впливових міждержавних організацій, чільне місце серед яких посідають Рада Європи та Європейський Союз. Саме ці організації є найбільш ефективними формами інтеграції, яка сприяє формуванню європейського економічного, політичного та правового простору, об’єднанню європейських держав.
Метою дослідження є з’ясування юридичної природи європейських міждержавних правових систем та їх ролі у забезпеченні структуризації регіонального соціального простору, а також особливостей інтеграції сучасної правової системи України з ними.
Для втілення цієї мети було поставлено такі задачі:
сформулювати поняття правової системи суспільства
виявити ознаки та встановити структуру міждержавної правової системи;
виявити ознаки та встановити структуру правових систем Ради Європи та Євросоюзу;
виявити ознаки сучасної правової системи України та визначити її місце серед правових систем Європейського союзу;
Об’єктом дослідження є європейські міждержавні правові системи.
Предметом дослідження є основні закономірності формування, функціонування та розвитку європейських міждержавних правових систем та їх взаємодії з національними правовими системами, зокрема з правовою системою України.
Інформаційно-матеріальну базу складають сукупність загальнонаукових статей, спеціалізованої юридичної літератури, підручників, які було використано для науково-дослідної роботи з дисципліни «Теорії держави і права».
Зокрема праці таких учених, як М. Козюбра, А. Заєць, С. Поленіна, Ф. Решетніков, Б. Назаров, В. Бабкін, О. Скакун.