Інститут юридичних осіб в Україні (ID:305711)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………………….3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ІНСТИТУТУ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ………………………………………………………………………………….5
1.1. Розвиток інституту юридичної особи та генезис правового регулювання юридичних осіб в Україні……………………………………………………………5
1.2. Поняття та концепції юридичної особи………………………………………..10
РОЗДІЛ 2. СТВОРЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ.14
2.1. Підстави створення юридичної особи відповідно до законодавства України………………………………………………………………………………14
2.2. Механізм створення юридичних осіб в Україні………………………………17
2.3. Припинення юридичних осіб відповідно до законодавства України………….21
ВИСНОВКИ…………………………………………………………...……………..26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………………28
Зразок роботи
1.1. Розвиток інституту юридичної особи та генезис правового регулювання юридичних осіб в Україні
У науці цивільного права проблема інституту юридичної особи є гострою та дискусійною, зокрема що стосується періоду появи юридичної особи як суб’єкта права. Так, існує дві основні позиції: перша – заперечує існування інституту юридичної особи у римському праві; друга – визнає факт появи ідеї юридичної особи саме в період розквіту римського приватного права.
Термін «юридична особа» з’явився в науковому обігу наприкінці ХIХ – на поч. ХХ ст., однак дослідники історичного розвитку концепції юридичної особи вказують, що поняття юридичної особи має значно глибше походження і бере свій початок із часів римського права [9, с.70].
Римські юристи заклали основи ідеї суб’єктів, відмінних від індивідів – концепції юридичної особи. У римському праві для визначення юридичних осіб вживалися терміни corpus, universitas, collegia, в сенсі цілість, сукупність речей, зібраних в єдине ціле (наприклад, табун), об’єднання людей (народ, військо тощо), збори осіб, союз осіб, колегія. Крім того, в майновому обороті брали участь самостійні державні підприємства та установи [13]. Незважаючи на те, що саме поняття «юридична особа» не було визначено римськими античними законодавцями, і його сутність ними безпосередньо не вивчалася, ідея розширення кола суб’єктів приватного права за рахунок особливих організацій, спілок громадян належить саме римському приватному праву.
Характеризуючи подальший розвиток концепції юридичної особи в епоху Середньовіччя, необхідно відзначити незначний прогрес щодо уявлень про юридичних осіб, оскільки в середньовічну добу досить сильним залишався вплив норм римського права. Однак в цей період категорія юридичної особи отримала подальший розвиток з точки зору практичної значущості та застосування[29, с.122]
Інші роботи з даної категорії: