Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми курсової роботи. Одним із засобів боротьби із злочинністю є притягнення осіб, винних у вчиненні злочину, до кримінальної відповідальності. Покарання є основною формою реалізації кримінальної відповідальності. Воно покликане виступати засобом охорони найбільш важливих суспільних відносин від злочинних посягань шляхом здійснення карального впливу на засудженого з метою його виправлення, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами. Призначення судом покарання об’єктивно виступає заключним етапом правосуддя. Від того, наскільки законним, справедливим та обґрунтованим буде призначене винній особі покарання, значною мірою залежить реалізація завдань кримінального законодавства. А тому необхідна детальна законодавча регламентація загальних засад призначення покарання. При призначенні покарання суд повинен застосовувати індивідуальний підхід, враховувати особливості кожного вчиненого злочину та особи, яка його вчинила. Важливу роль в індивідуалізації покарання відіграють обставини, які пом’якшують та обтяжують покарання.
У теорії кримінального права та в кримінальному законі обставинам, які пом’якшують та обтяжують покарання, приділяється значна увага, що свідчить про важливе їх кримінально-правове значення.
Стан наукової розробки проблеми. Дослідженню обставин, які пом’якшують та обтяжують покарання присвячені праці таких вчених як: П.П. Андрушка, М.І. Бажанова, Є.В. Благова, Г.С. Гавєрова, В.К. Грищука, І.І. Карпеця, Ю.О. Красікова, Г.А. Крігера, Л.Л. Круглікова, Н.Ф. Кузнєцової, Б.О. Курінова, В.Т. Маляренка, М.І. Мельника, В.С. Мінської, О.О. Мяснікова, П.П. Сєркова, О.Д. Соловйова, В.І. Ткаченка, М.Г. Ушакової.
Метою даної роботи є дослідження понять та видів пом’якшуючих та обтяжуючих обставин, а також їхнє врахування при призначенні покарання.
Для досягнення мети в роботі вирішуються наступні завдання:
Дослідити поняття пом’якшуючих та обтяжуючих обставин у кримінальному праві;
Розглянути види пом’якшуючих згідно з КК України та наукові підходи до їх класифікації;
Дослідити види обтяжуючих обставин у кримінальному праві;
Розглянути проблеми кваліфікації злочинів за наявності кількох обтяжуючих обставин.
У процесі написання курсової роботи використовувалися порівняльно – ретроспективний, формально – логічний, історико – описовий, історико – правовий, системний підход, порівняльно – правовий та інші методи дослідження.
Об’єктом дослідження є обставини, які пом’якшують та обтяжують покарання як засоби індивідуалізації покарання, їх правова природа, особливості законодавчої регламентації та врахування у судовій практиці при призначенні покарання.
Предметом дослідження є норми чинного КК України.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.