Загальна характеристика договору дарування (ID:380267)
Зміст
ЗМІСТ
1. Загальні положення про договір дарування…………………...………3
2. Предмет договору дарування……………………………………….….7
3. Форма договору дарування………………………………………….....9
4. Сторони у договорі дарування……………………………………...…10
5. Обов'язки сторін у договорі дарування та наслідки їх невиконання………………………………………………………….…13
6. Прийняття дарунка…………………………………………………..…15
7. Припинення договору да30рування…………………………………..…18
Висновки………………………………………………………………..26
Список використаних джерел………………………………………....28
Додатки
Зразок роботи
Дарунок вважається прийнятим, якщо його направлено обдаровуваному без його попередньої згоди, якщо обдаровуваний негайно не заявить про відмову від його прийняття (ч. 3 ст. 722 ЦК).
Дарувальник має право відмовитися від передання дарунка в майбутньому, якщо після укладення договору його майновий стан істотно погіршився (ч. 1 ст. 724 ЦК). Крім того дарувальник, який передав річ підприємству, організації транспорту, зв'язку або іншій особі для вручення її обдаровуваному, має право відмовитися від договору дарування до вручення речі обдаровуваному.
Дарувальник має право вимагати від обдаровуваного виконання покладеного на нього обов'язку на користь третьої особи або утриматися від її вчинення (передати грошову суму чи інше майно у власність, виплачувати грошову ренту, надати право довічного користування дарунком чи його частиною, не пред'являти вимог до третьої особи про виселення тощо), якщо це передбачено договором. А в разі порушення обдаровуваним покладеного обов'язку дарувальник має право вимагати розірвання договору і повернення дарунка, а якщо таке повернення неможливе, — відшкодування його вартості (статті 725—726 ЦК).
Обдаровуваний має право відмовитися від прийняття дарунка в будь-який час до передачі дарунка і без обґрунтування причин такої відмови (ч. 2 ст. 724 ЦК).
За невиконання або неналежне виконання умов договору дарування настає відповідальність на загальних засадах цивільно-правової відповідальності, що врегульовано главою 51 ЦК. Однак, враховуючи безоплатний характер цього договору, законодавець передбачив винятки із загальних правил, які обмежують відповідальність сторін.
Якщо дарувальник, якому було відомо про недоліки або особливі властивості подарованої речі, не повідомив про них обдаровуваного, то він зобов'язаний відшкодувати шкоду, завдану майну, та шкоду, завдану каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю в результаті володіння чи користування дарунком за правилами глави 82 ЦК.
ЦК України виділяє такі різновиди договору дарування:
• договір дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому;
• договір пожертви.
Особливості договору дарування з обов'язком передати дарунок у майбутньому:
а) має консенсуальний характер;
б) укладається в письмовій формі;
в) зміст договору має містити умову про конкретну особу — обдаровуваного, а також умову про конкретний предмет дарування.
Особливості договору пожертви:
а) здійснюється для досягнення сторонами певної, наперед обумовленої мети;
б) є укладеним із моменту прийняття пожертви, тобто має характер реального договору;
в) використання пожертви відповідно до мети, встановленої договором про пожертву; якщо це неможливо, то використання її за іншим призначенням можливе лише за згодою пожертвувача, а в разі його смерті чи ліквідації юридичної особи — за рішенням суду. Якщо пожертву використовують не за призначенням, то пожертвувач або його правонаступники мають право вимагати розірвання договору про пожертву[3].
Інші роботи з даної категорії: