Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. На сьогоднішній день система БВПД є дієвим механізмом для малозабезпечених категорій населення та є вирішенням юридичних спорів, які пов’язані з цивільним, адміністративним, кримінальним та ін. законодавством. В багатьох випадках система БВПД стикалась з різними кейсами, з якими фахівці мали змогу вирішити питання найчастіше це питання сімейного характеру, питання нотаріальних відносин таких як: спадщина (строки прийняття, поновлення строку, тощо), стосовно сімейних справ (розлучення, поділ майна подружжя, аліментні зобовязання, тощо), трудові спори (питання щодо відпусток, нарахування заробітньої платні) та багато інших питань. Як показує практика зараз на черзі стоїть питання що робити людині, коли діють карантинні обмеження, так як більшість через це втрачає роботу або пишуть заяви за власний рахунок аби уникнути питань щодо виплат по єдиному соціальному внеску, податках, тощо. В цьому питанні працівниками системи БВПД також дають вичерпну відповідь, що потрібно звертатись до служби зайнятості аби отримувати допомогу по безробіттю чи інший варіант пошук роботи за відповідними критеріями, які відповідають майбутньому працівнику за конкретними критеріями пошуку роботи.
Багато питань є актуалізованими, через те, що цей рік приніс велику частину нововведень в законодавстві, так можемо спостерігати на прикладі ринку землі, через що зараз більшість обєднаних територіальних громад отримують майнові права на землі на своїй території шляхом передачі через державний геодезичний кадастр, а саме через відповідні управління держгеокадастру в кожній області України. І зараз більшість спеціалістів системи безоплатної вторинної правової допомоги розглядають ци питання, як отримати дану частину землі і за які кошти.
Слід виокремити також проблему, що стоїть на сьогоднішній день перед системою, так це саме райони, так як у 2019 році відбула реорганізація місцевих центрів ьезоплатної вторинної правової допомоги з двох створили один на підставі рішення Координаційного центру Безоплатної правової допомоги, з урахуванням точок доступу до системи правової допомоги, на жаль із цією оптимізацією декілька відділів бюро правової допомоги була потреба закрити через відсутність кількості відвідувачів у віддаленних точках кожного регіону на прикладі Миколаєва немає бюро БВПД у с. Воскресенськ та у с. Ольшанське.
Ступінь дослідженості теми.
Метою дослідження є систематизація концепцій роботи системи безоплатної вторинної правової допомоги в умовах реорганізації
Завдання:
- визначити історичний аспект розвитку систему безоплатної вторинної правової допомоги
- охарактризувати основні види системи бвпд
- дослідити роль діяльності центрів БВПД
- визначити конкретні ролі в системі БВПД при участі в цивільному та кримінальному процесах
- встановити конкретну категорію осіб для надання БВПД
- дослідити на яких умовах надається безоплатна вторинна правова допомога
Об’єкт дослідження – розвиток системи безоплатної вторинної правової допомоги, шляхом впровадження нових концепцій.
Предметом дослідження є визначення концепцій на яких базується система безоплатної вторинної правової допомоги.
Структура магістерської роботи, складається з 3 розділів та семи підрозділів наукової роботи. Загальний обсяг роботи склаадає 90 сторінок, а також близько 70 посилань на чинне законодавство та список авторів, які були використані під час написання дипломної роботи.
Розділ 1. Історично-правовий аспект напрямку системи безоплатної правової допомоги
1.1 Генетичний аспект системи БПД
Безоплатна вторинна правова допомога з’явилась з моменту зародження античності коли в стародавніх Китаї, Греції та Римі, з’являлись перші засуджені, слід сказати що не було захисників і тому обов’язком кожного родича були захищати сім’ю та близьким друзям. До прикладу вчинення крадіжки то близьке оточення обвинуваченого ставало на його сторону і мали змогу надавати правову допомогу. Стародавньою приказкою у іудеїв була така: «Робіть добро, прагнете до справедливості, допомагайте пригнобленим, віддавайте право сиротам і захищайте вдів». На більш пізніших етапах а саме до 6-4 ст. до н.е. почали з’являтись захисники. Так, як з цього бере початок романо-германська правова система і від якої почали виникати перші