Субєкти цивільного права (ID:428524)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ І
СУБ'ЄКТИ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН
РОЗДІЛ ІІ
ПРАВОВЕ ПОЛОЖЕННЯ СУБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА
2.1. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права
2.2. Юридичні особи як суб'єкти цивільного права
РОЗДІЛ III
ДЕРЖАВА В СИСТЕМІ СУБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОГО ПРАВА
3.1. Держава, як суб’єкт цивільного права
1.2. Реалізація цивільної дієздатності держави
1.3. Характеристика правоздатності держави
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Загальновідомо, що суспільні відносини, врегульовані нормами цивільного права, існують між людьми (як і будь-які інші суспільні відносини). Саме тому як суб'єкти (учасників) цивільних правовідносин виступають або окремі індивіди, або певні колективи людей.
Під окремими індивідами ( "фізичними особами") в законодавстві розуміються громадяни не тільки України, але і, зрозуміло, іноземні громадяни і особи без громадянства.
Під певними колективами людей треба розуміти організації, які іменуються юридичними особами. На відміну від громадян юридичні особи є колективними суб'єктами цивільних правовідносин. За юридичною особою як суб'єктом цивільного законодавства завжди стоїть певним чином організований колектив людей. Що особливо важливо, в цивільних правовідносинах можуть брати участь не тільки Українські, але і іноземні юридичні особи.
До числа колективних утворень, що володіють передбаченими законом ознаками відносяться також особливі суб'єкти цивільного права - держави, національно - державні і адміністративний - територіальні утворення.
Цивільні правовідносини можуть виникати між всіма суб'єктами цивільного права в будь-якому їх поєднанні.
Всі можливі суб'єкти цивільних правовідносин охоплюються поняттям "особи", яке використовується в Цивільному кодексі (ЦК) і інших актах українського цивільного законодавства. Як суб'єкти цивільних правовідносин особи характеризуються тим, що вони є носіями суб'єктивних цивільних прав і обов'язків.
Визначення суб’єкта права для правової науки є базовим, це соціально-правовий феномен, який продовжує постійно досліджуватись. В Україні сьогодні триває період формування суспільства нового типу – інформаційного суспільства. Одним із головних пріоритетів розвитку країни визнається побудова відкритого для всіх інформаційного суспільства, орієнтованого на інтереси людей, де кожен може мати вільний доступ до інформації. Виходячи з ідеї первинності суб’єкта права, можна стверджувати, що не суб’єкт права є елементом правових відносин, навпаки, правові відносини, зв’язки «належать» суб’єктові права. Суб’єкт – це та вісь, навколо якої формуються саме правові зв’язки, відносини. Отже, суб’єкт правовідносин – це суб’єкт права, який є учасником правових відносин і наділений відповідними суб’єктивними правами та юридичними обов’язками.
Інші роботи з даної категорії: