І. Виконайте тестові завдання: ІІ. Складіть процесуальний документ: ІІІ. Дайте відповідь на контрольні питання: 1. Сутність цивільного судочинства (процесу) та його завдання (ID:428608)
Зміст
І. Виконайте тестові завдання:
ІІ. Складіть процесуальний документ:
ІІІ. Дайте відповідь на контрольні питання:
1. Сутність цивільного судочинства (процесу) та його завдання
2. Співвідношення цивільного права та процесу
ІV. Проаналізуйте ситуаційну задачу.
Список використаних джерел
Зразок роботи
1. Предметом цивільного процесуального права є:
а) сукупність правових норм, які регулюють діяльність та пов’язані з нею процесуальні правовідносини суду та інших учасників цивільного процесу, що виникають при здійсненні правосуддя в цивільних справах;
б) процесуальна діяльність суду та інших учасників процесу, що виникають при здійсненні правосуддя;
в) сукупність правових норм, що регулюють на засадах диспозитивності, юридичної рівності та ініціативи сторін, відносини між приватними особами з метою задоволення матеріальних і духовних потреб громадян та захист їх інтересів.
1. Сутність цивільного судочинства (процесу) та його завдання
Цивільне судочинство - це врегульований нормами цивільного процесуального права порядок розгляду і вирішення цивільних справ.
Цивільне судочинство є важливою сферою державної діяльності, а тому відповідно до ст. 2 ЦПК цей вид діяльності регулюється лише Конституцією України, ЦПК України, Законом України "Про міжнародне приватне право". Саме в цих актах, які є основними і визначальними, містяться норми цивільного процесуального права, що регулюють порядок вирішення цивільних справ. Тому для цивільного судочинства характерна його законодавча регламентація. Цей порядок розгляду і вирішення цивільних справ не регулюється підзаконними актами. В цивільному судочинстві діє принцип: "дозволено те, що передбачено в законі".
Для цивільного судочинства, окрім процесуальної форми його існування та регулювання, важливою ознакою є його зміст, який складається з системи цивільних процесуальних правовідносин, суб'єкти яких (суд та учасники процесу) наділяються взаємними процесуальними правами та обов'язками. Кожен з учасників процесу переслідує власну мету, відповідно до якої спрямовує свою поведінку в цивільному судочинстві, і вона повинна узгоджуватися з метою і завданнями цивільного судочинства [4, c. 3-12].
Відповідно до ст. 1 ЦПК завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Мета і завдання об'єднанні в змісті однієї статті. Важливість використання двох понять пов'язана з подвійною сутністю цільових настанов, зумовлених послідовним розвитком цивільного процесу, як нормативної моделі розгляду абстрактної цивільної справи. Мета і завдання співвідносяться як загальне і конкретне. Тобто мета конкретизується через завдання, оскільки вони відрізняються за обсягом і змістом. Мета акумулює завдання правосудця в цивільному судочинстві, а тому є більш ширшим. Завдання цивільного судочинства виступають процесуальними засобами реалізації мети [5, c. 51]. Такий підхід до розмежування цих понять може
Інші роботи з даної категорії: