Гарантії прав і свобод людини (ID:429748)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………..……………………………3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА…………..……………………………………………………..5
1.1. Поняття та природа прав і свобод людини і громадянина…………….…..5
1.2. Класифікація та характеристика прав і свобод людини і громадянина…..8
РОЗДІЛ 2. МІЖНАРОДНІ МЕХАНІЗМИ ЗАХИСТУ ПРАВ ОСОБИ……….12
2.1. Діяльність міжнародних інституцій щодо захисту прав особи...………..12
2.2. Європейський суд з прав людини………….………………………………18
РОЗДІЛ 3. НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ….21
3.1. Судовий спосіб захисту прав особи………………………………………..21
3.2. Роль та значення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту прав особи……..………………………………………..23
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………...26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….28
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Питання прав людини на сьогодні є найважливішою проблемою внутрішньої та зовнішньої політики усіх держав світової спільноти. Саме стан справ у сфері прав особи, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства в цілому. Важливість цього питання пояснюється також тим, що здійснення прав людини є однією з головних умов її духовного розвитку, психічного і фізичного благополуччя.
Згідно з ч. 2 ст. 3 Конституції України – права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. В сучасних умовах захист прав людини розглядається як одна з базових ознак сучасної демократії, забезпечення реальності прав і свобод людини та громадянина виступає своєрідним індикатором сталості й зрілості такої держави. Саме тому така позиція і є результатом поступового становлення державно-правових поглядів у напрямку визнання людини, її прав, свобод та законних інтересів найвищою соціальною цінністю, орієнтиром в діяльності держави та всіх суспільно-правових інститутів.
Отже, забезпечення прав і свобод людини є головним завданням як міжнародного співтовариства та міжнародних правозахисних організацій, так і відповідних правових інституцій на національному рівні. Людина, її права, свободи та інтереси визначають спрямованість міжнародної політики та формують нову галузь права – міжнародне право прав людини. Діяльність таких організацій та структур щодо забезпечення та захисту прав і свобод людини вимагає свого комплексного дослідження та розробки, що обумовлює й актуальність обраної теми курсової роботи.
Стан наукового дослідження теми. Незважаючи на наявний науковий інтерес до специфіки правового захисту прав людини в Україні та за кордоном, можна відзначити, що комплексного дослідження даного питання не проводилось й донині, що підтверджує актуальність та новизну обраної теми.
Мета та завдання курсової роботи. Метою курсової роботи є дослідження гарантій прав і свобод людини.
Згідно з поставленою метою курсової роботи необхідно виконати наступні завдання:
- визначити поняття та дослідити природу прав і свобод людини і громадянина;
- здійснити класифікацію прав і свобод людини і громадянина;
- проаналізувати діяльність міжнародних інституцій щодо захисту прав особи;
- дослідити діяльність Європейського суду з прав людини щодо захисту прав людини
- охарактеризувати судовий спосіб захисту прав особи;
- визначити роль та значення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо захисту прав особи.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що регулюють відносини в сфері гарантування прав і свобод людини.
Предметом дослідження є гарантії прав і свобод людини.
Методи дослідження. Методологічною базою дослідження є загальнонаукові методи (аналіз, синтез, узагальнення, дедукція, індукція, аналогія) формально-логічний метод та порівняльно-правовий. Вищезазначені методи в сукупності дозволили охарактеризувати права людини.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та літератури (30 джерел). Загальний обсяг роботи становить 30 сторінок.
Інші роботи з даної категорії: