Особливості оперативно-розшукової діяльності в напрямі протидії пенітенціарній злочинності (ID:441580)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП.5
РОЗДІЛ I. МЕТОДОЛОГІЯ ПРОТИДІЇ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ.11
1.1. Історія розвитку протидії кримінальному переслідуванню в місцях позбавлення волі.11
1.2. Поняття та основні риси пенітенціарної злочинності.29
1.3. Поняття та заходи протидії пенітенціарній злочинності.41
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИНАМ В ПЕНІТЕНЦІАРНИХ УСТАНОВАХ.56
2.1. Виявлення осіб та чинників, які мають оперативний інтерес.56
2.2. Організація попередження злочинів в пенітенціарних установах.72
2.3. Тактичні особливості проведення попереджувальної діяльності в процесі розслідування кримінальних проваджень пов’язаних з пенітенціарною злочинністю.90
РОЗДІЛ 3. ПЕРСПЕКТИВИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ АСПЕКТІВ ПРОТИДІЇ ЗЛОЧИНАМ В ПЕНІТЕНЦІАРНИХ УСТАНОВАХ.106
3.1. Забезпечення безпеки учасників кримінально-процесуальних відносин в установах виконання покарань.106
3.2. Удосконалення взаємодії оперативних та слідчих підрозділів в напрямі протидії пенітенціарній злочинності.118
ВИСНОВКИ.132
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.140
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність роботи. Сучасна ситуація в Україні характеризується подальшими корінними перетвореннями в економічній, соціальній, політичній та інших сферах життя суспільства.
У цих умовах одними з основних загальнодержавних завдань, що вимагають прийняття великого комплексу невідкладних заходів, є зміцнення правопорядку і боротьба зі злочинністю. Особливу важливість в цьому відношенні набуває активізація попередження, розкриття та розслідування злочинів, скоєних у пенітенціарних установах. Такі злочини заздалегідь плануються, організовуються, маскуються, особи, які їх підготовлюють, мають злочинний досвід і тому для викриття даних осіб необхідне широке і вміле використання інформації, отриманої в результаті оперативно-розшукової діяльності (ОРД) та, в необхідних випадках, ефективного застосування норм кримінального процесуального права.
В організації ефективної боротьби з пенітенціарною злочинністю важливе значення має результативність виконання покарання, застосовуваного з метою відновлення соціальної справедливості, запобігання вчиненню нових злочинів.
Реалізувати цілі покарання можна лише шляхом створення у виправних установах сприятливої атмосфери, що забезпечує реальні можливості для формування установки особистості на правослухняну поведінку. Створенню такої обстановки серйозно перешкоджає наявність в установах виконання покарань (УВП) реєстрованої і латентної злочинності як явищ, що супроводжують перебування засудженого в місцях позбавлення волі. Аналіз пенітенціарної злочинності за останні десять років дозволив виявити невирішені проблеми, а також нові, які потребують свого позитивного вирішення. Зміна структури пенітенціарної злочинності характеризується підвищенням порогу несприятливої мотивації осіб, які вчиняють пенітенціарні злочини, наявністю серйозних помилок при кваліфікації вже скоєних. Тому
................................
Інші роботи з даної категорії: