Шлюбний договір як спосіб захисту сімейних прав (ID:441790)
Зміст
ЗМІСТ
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ.3
ВСТУП.4
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ІНСТИТУТУ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ У СІМЕЙНОМУ ПРАВІ.8
1.1. Поняття, ознаки та правова природа шлюбного договору.8
1.2. Місце шлюбного договору серед інших сімейних договорів.22
РОЗДІЛ 2. ПРОЦЕСУАЛЬНО-ПРАВОВІ АСПЕКТИ ОХОРОНИ ТА ЗАХИСТУ СІМЕЙНИХ ПРАВ НА ПІДСТАВІ ШЛЮБНОГО ДОГОВОРУ.30
2.1. Нотаріальний порядок охорони подружніх прав на підставі шлюбного договору.30
2.2. Шлюбний договір як юридична основа захисту сімейних прав особи у суді.42
ВИСНОВКИ.53
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.57
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Необхідність існування шлюбного договору як специфічної категорії та інституту сімейного права України в національному законодавстві та суспільних відносинах зумовлена поточним станом соціально-культурного розвитку, триваючим процесом формування сімейних правовідносин, а також позитивним динамічним ростом довіри населення до договірного регулювання і охорони будь-яких майнових (і пов’язаних із ними) відносин.
Поняття та правова природа шлюбного договору є досить дискусійними і підлягають подальшому дослідженню, оскільки СК та ЦК України нормативно не встановлено дефініцію цієї правової категорії. Більше того, дослідження шлюбного договору як способу захисту сімейних прав, як превентивного механізму уникнення порушення таких прав, або їх охорони – є та повинно бути предметом левової частки загальної кількості наукових праць у цій сфері, адже самі по собі норми законодавства, що стосуються шлюбного договору напряму регламентують встановлення договірного режиму майна подружжя, порядку його користування, визначення права на утримання, порядок виплати аліментів тощо, а от самі правові рамки, порядок, умови, реалізація та гарантування захисту перелічених вище категорій прав випливають із положень таких норм опосередковано, а іноді є навіть не у повній мірі врегульованими. Варто зазначити, дана проблематика у певній мірі об’єктивно перешкоджає застосуванню шлюбного договору як способу захисту сімейних прав на практиці, про що свідчить не лише наукова думка, а й систематична поява рішень Верховного Суду з цих спірних питань.
Більше того у сімейно-правовій науковій доктрині відсутні комплексні аналізи процесуально-правового порядку захисту та охорони сімейних прав на підставі шлюбного договору, зокрема, нотаріального порядку охорони подружніх прав на підставі шлюбного договору та захисту сімейних прав у
.............................
Інші роботи з даної категорії: