Класифікація злочинців (ID:461029)
Зміст
ВСТУП…………………………………………………………………………..………3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ОСОБИСТОСТІ ЗЛОЧИНЦЯ…...………………………………………………….………………….….5
1.1 Історія дослідження особистості злочинця…………………………………….5
1.2 Поняття та ознаки особистості злочинця……….……………………………...8
1.3 Особистість злочинця і суміжні поняття юридичних наук………………….14
1.4 Типологія особистості злочинця………………….…………………………...16
Висновки до першого розділу………………………………………………………...19
РОЗДІЛ 2. КЛАСИФІКАЦІЯ ОСІБ, ЩО ВЧИНИЛИ ЗЛОЧИН ТА СТРУКТУРА ОСОБИСТОСТІ ЗЛОЧИНЦЯ………………………..….…………...……………….21
Висновки до другого розділу………………………………………………................26
РОЗДІЛ 3. СПІВВІДНОШЕННЯ ПРИРОДНОГО ТА СОЦІАЛЬНОГО В ОСОБИСТОСТІ ЗЛОЧИНЦЯ ………………………………………………………..27
Висновок до третього розділу………………………………………………………...30
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………....31
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…...………………………………..…….....33
Зразок роботи
Актуальність курсової роботи.Комплексне вивчення особи злочинців не повинно обмежуватися встановленням якихось окремих ознак, які нерідко лише поверхово характеризують особу, а має проводитись з достатньою глибиною і у їх взаємодії. Це буде гарантією більш повного виявлення чинників генезису особи злочинця з метою застосування заходів для її корекції і недопущення вчинення злочинів у майбутньому.
У вченні про особу злочинця принциповим є питання про роль біологічних факторів у злочинній поведінці. Ця проблема до кінця не вирішена, різні кримінологи трактують її по-різному. Перші спроби пояснити поведінку злочинця з біологічних позицій були зроблені ще в другій половині XIX ст. На даний час також по-різному вирішується питання соціального і біологічного в особі злочинця.
Практичне значення мають категорія «типологія особи злочинця» і класифікація злочинців. Профілактична діяльність, що пов’язана із запобіганням злочинності на рівні особи, залежить від розробки типології особи злочинця, яка є основою методики прогнозування індивідуальної поведінки, і застосування заходів профілактичного та правового впливу.У кримінологічній літературі розрізняють типологію і класифікацію. Відмінність між цими поняттями полягає в тому, що типологія узагальнює сукупність типових для всіх або певних груп соціальних особливостей, а класифікація поділяє злочинців на групи за певною одиничною, індивідуальною ознакою.
Мета та задача курсової роботи. Метою курсової роботи виступає аналіз наукової літератури, думок провідних науковців щодо проблеми визначення поняття та змісту особи злочинця в кримінології Реалізація поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:дослідити історію дослідження особистості злочинця;визначити поняття та ознаки особи злочинця; проаналізувати поняття особистості злочинця та суміжних понять; з’ясувати типологія особи злочинця; розглянути класифікація та структура осіб злочинців; здійснити співвідношення природного та соціального в особистості злочинця.
Об’єктом дослідження є особистість, насамперед це особи, що вчинили різної тяжкості злочини.
Предметом дослідження єкласифікація злочинців.
Методи дослідження.В курсовій роботі використано сукупність як загальних, так і спеціальних методів і прийомів наукового пізнання, застосування яких дозволило всебічно проаналізувати об’єкт дослідження, а саме: аналіз і синтез, методи класифікації та групування, історичний метод, вивчення та узагальнення практичного досвіду.
Правову основу дослідження становлять: Кримінальний кодекс України,Кримінально процесуальний кодекс України, діючі законодавчі та підзаконні нормативно-правові акти та дослідження вчених.
Наукова новизна одержаних результатіввизначається тим, що у роботі здійснено комплексний всебічний аналіз особистості злочинця, який безпосередньо має вплив на суспільство та, як наслідок, можливо здійснити розширення встановлених понять в кримінології та суті особи злочинця.
Практичне значення одержаних результатіввкурсовій роботі сформовано положення, висновки та пропозиції, які є певним внеском у розвиток сучасної науки кримінологія і мають значення для подальшого розвитку наукових розробок щодо кримінологічної характеристики особи злочинця.
Структура курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, чотирьох розділів,трьох підрозділів, висновку та списку використанихджерел(25 найменувань). Загальний обсяг роботи становить 35 сторінок, обсяг основного тексту – 30, список використаних джерел – 3 сторінки.
Інші роботи з даної категорії: