Зміст
«...Добровільно погодившись співробітничати з німцями, я просто хотів вижити. Щодня в таборі вмирало по п'ятдесят - сто чоловік. Стати добровільним помічником було єдиним способом вижити. Тих, хто висловив бажання співробітничати, відразу ж відокремлювали від загальної маси військовополонених. Починали нормально годувати і переодягали в свіжу радянську форму, але з німецькими нашиваннями і обов’язковою пов’язкою на плечі. ...Після присяги ми почали отримувати гроші...». (З матеріалів суду над зрадниками Батьківщини в м. Смоленську осінь 1944 року. Допит поліцейського С. Грунського).
Чи порушує норми міжнародного права особа, яка в умовах окупації вступає на службу до органів окупаційної влади, співробітничає з ними?
Мінський протокол (Мінська угода) угода про тимчасове перемир'я у війні на сході України, досягнута на переговорах у Мінську 5 вересня 2014 р. В розробці та підписанні угоди брали участь представник ОБСЄ - Посол Гайді Тальявіні, Другий Президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представники самопроголошених ДНР Олександр Захарченко та ЛНР ігор Плотницький. Проаналізуйте цю угоду. Чи означає укладення цієї угоди визнання (de facto чи ad hoc ????) Україною ДНР та ЛНР суб’єктами міжнародного права (незалежними державами). Для обґрунтування відповіді використайте Мінський протокол та міжнародно-правові акти.
Під час щорічної зустрічі глав урядів азіатських держав прем’єр-міністри Японії І Тайваню виступили зі спільною заявою, що жоден з урядів (ні Японії, ні Тайваню) не буде застосовувати торгових санкцій проти іншої сторони протягом двох років. Чи можна розглядати таку заяву в якості міжнародного договору? Аргументуйте,
У листопаді 2018 року, коли українськими суднами виконувався перехід з Чорного до Азовського моря, в районі Керченської протоки, російськими військовими було здійснено таран буксиру “Яни Капу”, а також обстріляні два катери супроводу. В результаті, всі три кораблі було захоплено росіянами, захоплено в полон 24 українських моряків, шестеро з яких було поранено. В подальшому Україна звернулася до Міжнародного трибуналу ООН з морського права.
Які саме норми міжнародного морського права було порушено Росією?