Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Дослідження питання та проблематики зловживання правом завжди викликало зацікавленість вчених-юристів. Не зважаючи на величезну кількість спеціальної літератури та монографічних досліджень, питання зловживання правом постає достатньо гостро не лише у науковій галузі, але й у практичній юридичній діяльності. Існування вкрай "гарячих" дискусій та суперечок не сприяє ефективній розробці даного питання та пошуку шляхів вирішення таких проблем.
Проте, у сучасній практичній діяльності юристів випадки такого зловживання стають все частішими та "вишуканішими". Інколи люди фантазують немислиме для досягнення своїх цілей.
Вивчення категорії «зловживання правом» дає можливість пізнати та зрозуміти особливості такого юридичного "феномену", способи його здійснення, мотиви та мету, яка керує суб'єктами такого зловживання, наслідки таких діянь та можливість застосування санкцій, способів його виявлення та боротьби з ними, зокрема, для досягнення вищого рівня панування закону. Законність та правопорядок в кожній країні залежать, зокрема, від ефективності досліджень в певній галузі, а також від можливості імплементації їх результатів у національне законодавство.
Особливої актуальності дана тема набуває саме в цей період, оскільки Україна переживає період переходу до демократії, до повної та незалежної державності. Активний процес розбудови української державності потребує постійного проведення реформ. зважаючи, наприклад, на те, що судова реформа в Україні проводиться з 2015 року, наші судді занадто загружені різними справами, серед яких є відносно велика кількість справ з ознаками зловживання правом.
Зазначене питання досліджувалося багатьма українськими, зокрема, М. Агарковим, М. Бару, Т. Боднар, В. Грибановим, С. Зайцевою, Н. Кузнєцовою, В. Кулаковим, О. Малиновським, І. Новицьким, Й. Покровським, М. Рубащенко, М. Самойловою, В. Синайським, М. Стефанчуком, О. Фоновою та іншими, у зв'язку з чим висловлювалися різні точки зору.
Основними цілями дослідження даного загальноправового інституту є: розглянути категорію «зловживання правом», визначити її ознаки та дослідити його практичний прояв і шляхи боротьби з таким явищем.
Метою даної роботи є дослідження правової сутності зловживання правом, його видів, ознак, співвідношення з іншими правопорушеннями, а також пошук шляхів вирішення даної проблеми.
Згідно визначеної мети, завданнями роботи є:
• Визначити поняття та види «зловживання владою»;
• Встановити і охарактеризувати основні ознаки зловживання владою;
• Визначити основні критерії співвідношення зловживання правом та правопорушення;
• Розглянути характерні причини для зловживання суб'єктами своїми правами.
• Визначити можливі шляхи усунення зловживання правом як явища.
Об’єктом дослідження є теоретичні аспекти та категорії загальноюридичних інститутів .
Предметом дослідження є така категорія як «зловживання правом».
Методи дослідження – системний, функціональний, аналітичний, порівняльно-правовий, історико-юридичний, формально-логічний та інші методи дослідження.
У роботі використані нормативно-правові акти України, підручники з цивільного права і процесу, кримінального права і процесу тощо, монографії та публікації окремих вітчизняних та зарубіжних авторів.
Робота складається з вступу, 3 розділів основної частини, висновків та списку використаної літератури та додатків.