Хуліганство (ID:549838)
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………...….3
Розділ 1. Загальна характеристика злочинів проти громадського порядку та моральності.…………………………………………………………....…5
Розділ 2. Об’єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 296 КК України...…..10
2.1. Об’єкт злочину................................……………………………………..11
2.2. Об’єктивна сторона злочину………………………………………...…13
Розділ 3. Суб’єкт злочину…………………………………………………………16
3.1. Суб’єктивна сторона злочину……………………………………….....18
Розділ 4. Кваліфікуючі ознаки злочину, передбаченого ст. 296 КК України….20
Висновки…………………………………………………………………………...27
Список використаної літератури…………………………………………….…31
Додаток 1…………………………………………………………………………...33
Додаток 2……………………………………………………………………….…..34
Додаток 3………………………………………………………….…………….….35
Додаток 4………………………………………………………………….…….….36
Зразок роботи
Однією з форм посягання на громадський порядок і моральність є хуліганство. Воно відноситься до числа найбільш поширених злочинів, але на відміну від інших злочинів, передбачених розділом ХІІ КК України, хуліганство відрізняється множинністю форм свого прояву. Хулігани своїми протиправними діями найчастіше не тільки порушують громадський порядок, але і створюють небезпеку для оточуючих, завдають шкоди здоров’ю громадян, погрожують життю людей, і що найбільш страшне, вони це роблять безпідставно, тобто з хуліганських спонукань. Хуліганство охоплює велике коло протиправних дій – від лайки, нецензурних висловів до спричинення тяжких тілесних ушкоджень та вбивства людей, підпалу будівель, пошкоджень засобів зв’язку, транспорту тощо.
У статті 28 Конституції України вказано, що кожна людина має право на повагу до її гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорсткому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню.
В свою чергу у чинному Кримінальному кодексі України злочини проти громадського порядку та моральності відокремлені в ХІІ розділі Особливої частини (ст.ст. 293-304), що свідчить про гарантованість захисту з боку держави і уповноважених нею органів від корисливих посягань.
Проблема злочинів проти громадського порядку та моральності турбувала законодавців більше десяти століть. Її глибоко та досконало вивчали науковці-правники: М.І.Мельник, В.А.Клименко, О.О.Дудоров, В.О.Навроцький, В.Я.Тацій та інші.
Інші роботи з даної категорії: