Суб'єкт кримінального правопорушення (ID:589918)
Зміст
Для написання роботи на замовлення пишіть в telegram: +380 93 328 98 57 або на пошту: unicorn052@ukr.net
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА СУБ'ЄКТА КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ 6
1.1. Поняття суб'єкта кримінального правопорушення 6
1.2. Види суб'єктів кримінального правопорушення 8
РОЗДІЛ 2 ХАРАКТЕРИСТИКА ОЗНАК СУБ'ЄКТА КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ 11
2.1 Ознаки суб'єкта кримінального правопорушення як критерії класифікації кримінальних правопорушень 11
2.2 Вік з якого настає кримінальна відповідальність 13
РОЗДІЛ 3 СПЕЦІАЛЬНИЙ СУБ'ЄКТ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ 18
3.1. Поняття спеціального суб'єкта кримінального правопорушення 18
3.2. Фізичні властивості, що характеризують спеціальний суб'єкт кримінального правопорушення 20
ВИСНОВКИ 23
Для написання роботи на замовлення пишіть в telegram: +380 93 328 98 57 або на пошту: unicorn052@ukr.net
Зразок роботи
Для написання роботи на замовлення пишіть в telegram: +380 93 328 98 57 або на пошту: unicorn052@ukr.net
Актуальність теми: Кримінальне правопорушення – це певне суспільно небезпечне явище реальної дійсності, що володіє безліччю індивідуальних ознак. Згідно з кримінальним законом кримінальне правопорушення визнається винне-вчинене суспільно небезпечне діяння, заборонене Кримінальним кодексом (далі КК) України під загрозою покарання.
Поняття суб*єкта кримінального правопорушення має вагоме значення як в теорії, так і під час застосування норм кримінального законодавства на практиці, так як суб'єкт є одним із елементів складу злочину і виступає однією із підстав для притягнення до кримінальної відповідальності. Для правильної кваліфікації кримінального правопорушення необхідно з'ясувати склад кримінального правопорушення, оскільки, суб'єкт кримінального правопорушення є одним з елементів складу. Без з'ясування суб'єкта кримінального правопорушення неможливо здійснити одне із завдань кримінально-процесуальних завдань, а саме: покарання винних осіб і недопущення покарання невинних осіб.
У теорії права суб'єкт є носієм прав та обов'язків, учасник правовідносин. Натомість у кримінальному праві суб'єкт виступає як один із учасників кримінальних правовідносин, тобто особа що вчинила кримінальне правопорушення та яку можна притягнути до кримінальної відповідальності.
Суб'єкт кримінального правопорушення вивчається в Загальній частині кримінального права як один з елементів складу кримінального правопорушення і в курсі Особливої частини - як обов'язковий елемент складів конкретних кримінального правопорушення. Вивчення ознак суб'єкта має велике значення при практичному застосуванні кримінального закону, а також для розуміння розділу курсу кримінального процесу про доведенні і доказах, оскільки суб'єкт кримінального правопорушення і його ознаки входять до предмету доказування по кожній кримінальній справі.
Як свідчить аналіз кримінальної практики, кримінальне правопорушення може вчинятися особою, яка на момент здійснення правопорушення не усвідомлювала своїх дій і не могла ними керувати, саме тому однією із ознак кримінального правопорушення є осудність, як підстава визнання особи психічно здоровою.
Визначивши поняття досліджуваного суб'єкта і його значення, ми виділимо критерії класифікації суб'єктів кримінального правопорушення і опишемо характерні особливості суб'єктів.
Мета дослідження полягає в тому, щоб га основі кримінального законодавства дослідити поняття , ознаки та види суб'єкта кримінального правопорушення.
Виходячи із поставленої мети випливають наступні завдання дослідження роботи:
- визначити теоретичні аспекти суб’єкта кримінального правопорушення;
- здійснити аналіз ознак суб’єкта кримінального правопорушення;
- охарактеризувати спеціальний суб’єкт кримінального правопорушення та його ознаки.
Об`єктом дослідження є законодавство України, що регулює кримінально-правові відносини.
Предметом дослідження суб'єкт кримінального правопорушення: поняття, ознаки та види.
Методами дослідження виступили: історико-типологічний, метод теоретичного аналізу й систематизації, принцип наукового пізнання, методи аналізу і синтезу, індукції і дедукції, анології тощо.
Теоретико-методологічною основі роботи є праці таких сучасних науковців та практиків, зокрема: Ю.М. Антонят, М.В Костицький, В.Н.Навроцький, Ю.В. Александров, В.В Устименко, А.І. Марчук, Н.Г Іванов, О.Д. Сітковська, Г.В. Назаренко тощо.
Для написання роботи на замовлення пишіть в telegram: +380 93 328 98 57 або на пошту: unicorn052@ukr.net
Інші роботи з даної категорії: