Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Ми живемо в сучасному світі, який неможливо уявити без різноманітних новітніх технологій, комп’ютерних програм та інших винаходів. Усе це, звісно, полегшує життя кожного з нас у навчанні, роботі і навіть відпочинку. Але із приходом нових можливостей у мережі Інтернет у суспільстві – як за кордоном, так і на території України – виникла дуже серйозна проблема, а саме - захист об’єктів авторського права стосовно комп’ютерних програм.
Прoграмнe зaбeзпечeння, якe в умoвах стрiмкoгo технoлoгічнoго рoзвиткy пoстійнo удoскoналюється вiдповіднo дo вимoг сучaснoсті, є тим oб’єктoм інтeлeктуальнoї власнoстi, який зaзнaє найбільшoгo впливy вiд прaвопoрyшень, щo, в свoю чeргy, oбумoвленi суттєвoю рiзницею мiж витрaтаaи iнтелeктуальних рeсурсiв нa ствoрення кoмп’ютерних прoграм та витратами на їх незаконнe кoпіювaння та розповсюдження.
Цю проблему у своїх працях висвітлювали такі видатні вчені, як З. Пічкурова, С.Петренко, В.Дмитришиш, А.Б.Гельба, В.І.Жукова, Л.І.Подшибіхіна, І.В.Савельєва, А.П.Безсонова та інші.
Мета і завдання. Мета курсової роботи полягає у вивченні комп`ютерної програми як об`єкта авторського права. Відповідно до поставленої мети необхідно вирішити такі завдання:
- охарактеризувати поняття та правову охорону комп’ютерної програми як авторського твору;
- визначити авторське право на комп’ютерні програми;
- визначити реєстрацію авторських прав на комп'ютерну програму;
- охарактеризувати види порушень авторських прав;
- вивчити форми захисту авторських прав на комп'ютерні програми;
- дослідити судову практику щодо неправомірного використання об’єктів авторського права;
-дослідити правове регулювання відповідальності за порушення авторських прав на комп`ютерну програму в США;
- дослідити охорону комп'ютерної програми в Німеччині.
Об'єктом дослідження є комп'ютерна програма як об'єкт авторських прав.
Предметом курсової роботи є суспільні відносини, які виникають у результаті дослідження комп'ютерної програми як об'єкта авторського права.
Методи дослідження. В основу методології дослідження покладений комплексний підхід до аналізу комп'ютерної програми як об`єкта авторського права, що поєднує ряд методів. Зокрема, системний метод дозволив вивчити об'єкт дослідження як єдине ціле, виявити різноманітні типи зв'язків у ньому й об'єднати їх у теоретичних положеннях. Методом порівняльно-правового аналізу досліджувалися нормативно-правові акти України й інших країн світу. На підставі методу прогнозування зроблено висновок щодо тенденцій розвитку в правовій охороні комп'ютерних програм як на Україні, так і у світі. У роботі широко застосовувалися категорії і засоби формальної логіки: поняття, визначення, доказ, спростування, судження, аналіз, синтез, аналогія, порівняння, узагальнення та інше. У процесі дослідження застосовувалися також інші загальнонаукові методи, традиційні для сучасної юриспруденції.
Структура. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів поділених на підрозділи, висновку та списку використаних джерел. Кількість сторінок арк.
РОЗДІЛ І. ХАРАКТЕРИСТИКА КОМП'ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ ЯК ОБ'ЄКТА АВТОРСЬКИХ ПРАВ
1.1.Поняття, правова охорона комп’ютерної програми як авторського твору
Комп`ютерні програми займають особливе місце серед об`єктів АП, тому що в епоху інформаційних технологій вони є одним із головних стратегічних ресурсів. Відповідно до ст.1 Закону України «Про авторське право і суміжні права» комп`ютерна програма – це набір інструкцій у вигляді слів, цифр, кодів, схеми, символів чи будь – якому іншому вигляді, виражених у формі, придатній для зчитування комп`ютером, які приводять його удію для досягнення певної мети або результату ( це поняття охоплює як операційну систему, так і прикладну програму, виражені у вихідному або об`єктному кодах) [1].