Значення рішень Європейського суду з прав людини для захисту прав людини в Україні (ID:604074)
Зміст
Вступ
ЄСПЛ як додаткова судова інстанція
Рішення ЄСПЛ у справах громадян України
Проблеми сучасного механізму судочинства ЄСПЛ та шляхи їх вирішення
Висновок
Список використаних джерел
Зразок роботи
. Наразі всі сфери й галузі суспільно-правового життя ґрунтуються на прямому взаємозв’язку теоретичного й практичного, тобто їхнього діалектичного поєднання. В цьому разі практику можна назвати певним критерієм або атрибутом, який відображає фактичну істинність теоретичних гіпотез та припущень. Таке ставлення до діалектичного підходу не останнім чином пояснюється юридичною природою судової практики, у зв’язку з чим зростає увага правової спільноти до проблеми її ефективного застосування. Останнє неможливо здійснити без вірної інтерпретації сутності судової практики в якості уніфікованої дефініції. Окрім того, все більше науковців, серед них і вітчизняні, визнають прецедентний характер судової практики, особливо крізь призму обов’язковості рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ).
Проблематика дослідження. ЄСПЛ було засновано 20 квітня 1959 р.. Як і тоді, цей міжнародний судовий орган здійснює судочинство та функціонує на основі положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 (далі — ЄКПЛ), де власне закріплені головні ідеали природніх прав і засади плюралізму, свободи та верховенства права. Ратифікувавши ЄКПЛ, ставши повноправним членом Ради Європи у 1995 році Україна як держава та суб’єкт міжнародної юрисдикції ЄКПЛ визнала її дію на своїй території в усіх питаннях, що стосуються тлумачення і застосування ЄКПЛ. Зазначене положення кореспондується з низкою національних правових актів, передусім ст. 9 Конституції України, відповідно до якої чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана Верховною радою України, є частиною національного законодавства України, а також ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та
застосування практики Європейського суду з прав людини», згідно з якою суди мають застосовувати під час розгляду справ Конвенцію та практику ЄСПЛ як джерело права.
Велика частка судових процесів громадян України в ЄСПЛ , що становить 16% від загальної кількості зумовлює винятковий інтерес до дослідження аспекту значення, ролі, перспектив, здобутків, переваг судової практики ЄСПЛ.
Власне виконання рішень ЄСПЛ для України є серйозною проблемою, оскільки на сьогодні наша держава є другою у рейтингу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) за кількістю невиконаних рішень. У вересні 2020 року ПАРЄ прийняло резолюцію про виконання рішень ЄСПЛ. У доповіді, котру було покладено в основу резолюції зазначається, що «структурні проблеми юридичних систем у певних країнах стають причиною великої кількості подібних позовів». У документі також зазначається, що з часу останньої подібної резолюції «в Україні майже не спостерігається прогресу» з виконанням вироків ЄСПЛ.
Інші роботи з даної категорії: